Ukrainas Aizsardzības spēki nepalaida garām situāciju ar masveida raķešu uzbrukumu Kijivai 8. jūlijā, kā rezultātā tika iznīcināta ”Ohmatdit” bērnu slimnīca. Krievi palaiž raķetes un dronus īpaši zemā augstumā, apgrūtinot to notriekšanu. To norādīja bijušais Ukrainas bruņoto spēku gaisa spēku pārstāvis Jurijs Ignats.
“Notriecām tik daudz, cik varējām, neviens nesēdēja un neviens “nenogulēja” šo situāciju. Mēs tam visam sekojām jau no jūras, bet diemžēl rezultāti ir neapmierinoši. Tomēr tie ir – 33 no 44 mērķiem tika iznīcināti,” sacīja Ignats.
Viņš precizēja, ka notriekto ienaidnieka raķešu procentuālais daudzums šajā gadījumā īpaši neatšķiras no tiem rādītājiem, kas bija iepriekš, lai gan ne Ukrainas galvaspilsētā.
“Kijivas raķetes kādreiz tika notriektas gandrīz par 100 procentiem. Vienkārši visi ir pieraduši, ka Kijiva ir spēcīgi nosegta, un 75% raķetēm ir diezgan liels procents ar tiem līdzekļiem, kādi mums ir,” atzīmēja Ignats.
Pēc viņa teiktā, raķetes un bezpilota lidaparāti pārlidos jebkurā gadījumā, jo krievu okupanti tos palaiž īpaši zemā augstumā, kas apgrūtina to atklāšanu un notriekšanu.
“Tagad viņi uzlabo tehnoloģijas, uzstāda termoradaru slazdus, mēs nevaram pilnībā zināt, ko viņi tur salikuši, un, protams, arī Rietumu kompleksiem ar to ir zināmas grūtības. Kad raķete lido uz radara tā ir viena, bet tur var būt raķešu grupa: divas vai trīs, it kā tās būtu viens punkts. Tāpēc arī šāda situācija var notikt,” uzsvēra Ignats.
Viņš arī atzīmēja, ka mobilās uguns grupas tagad nespēj sasniegt un notriekt ienaidnieka dronus.
“Tie ir kļuvuši izturīgi pret elektronisko karu. Drons izslēdz navigācijas sistēmu, mēs to nevaram apspiest, jo tā faktiski ir izslēgta, bet drons lido Kijivas virzienā, tad tas ieslēdzas un pārraida informāciju. Kamēr jūs mēģināt to iznīcināt, tas jau ir pārsūtījis informāciju, un Iskanderi jau ir ieradušies. Tāpēc viņi izmanto tieši šādu taktisko paņēmienu, un nevis pirmo reizi, bet pēdējā laikā – apmēram mēnesi”, uzskata Ignats.