Cilvēka ķermenis ir ļoti sarežģīta sistēma. Lai gan daudzas brīdinājuma pazīmes par ķermeņa problēmām parasti ir saistītas ar skarto zonu, ir arī izņēmumi. Piemēram, dažu slimību simptomi var parādīties neparedzētās vietās.
Kā raksta medijs Express , daudzas brīdinājuma zīmes var izsekot, aplūkojot roku stāvokli.
Iekšķīgo slimību un reimatoloģijas speciālists Dr. Šivons Dešauers paskaidro, kam jāpievērš uzmanība.
Zirnekļa pirksti
Tos citādi sauc par arahnodaktiliju. Tas ir patoloģisks stāvoklis, kad pirksti ir neparasti gari un šauri, salīdzinot ar plaukstu. Šī slimība var būt iedzimta vai iegūta. Garie, plānie pirksti, Dešauers saka, var norādīt uz ģenētisku traucējumu.
Mājās varat veikt vienkāršu testu, lai noteiktu arahnodaktilijas klātbūtni:
Paņemiet plaukstas locītavu un aptverit to ar otras rokas mazo pirkstu un īkšķi.
Pārbaudiet, vai īkšķis pilnībā nosedz mazā pirkstiņa nagu, tad jums ir zirnekļa pirksti.
Pēc speciālista domām, tas var liecināt par tādas ģenētiskas slimības kā Marfana sindroma klātbūtni.
Marfana sindroms ir ģenētiski noteikta slimība, kas izraisa sistēmiskus saistaudu bojājumus. Tas ir īpaši bīstami tāpēc, ka var izraisīt sirds defektus.
Turklāt arahnodaktilija ir arī Elersa-Danlosa sindroma (EDS) pazīme . Šī ir retu iedzimtu slimību grupa, kas ietekmē saistaudus.
Tomēr eksperts piebilda, ka vairāku hipermobilu locītavu esamība nenozīmē, ka Jums ir EDS, tā ir diezgan izplatīta parādība sievietēm.
Sarkanas plaukstas
Ja pamanāt, ka plauksta ir apsārtusi, tā var liecināt par plaukstu eritēmu, kas var liecināt par iespējamu aknu slimību. Kā skaidroja ārsts, tas notiek tāpēc, ka paplašinās asinsvadi.
“Aknu plaukstu” klātbūtnē ādas apsārtumam var būt simetriskas un asimetriskas formas. Tātad, nospiežot uz vietas, apsārtums pēkšņi pazūd, bet pēc dažām sekundēm atkal parādās. Nieze, dedzināšana, sāpes un citas nepatīkamas sajūtas nav.
Tomēr Dešauers atzīmēja, ka tas varētu būt arī reimatoīdā artrīta pazīme, un to var izraisīt arī grūtniecība .
Pirkstu garums
Garie pirksti var ne tikai signalizēt par problēmām, bet arī to garums attiecībā pret otru var kaut ko pastāstīt par jūsu veselību.
Paskatieties uz savu roku un pievērsiet uzmanību zeltneša un rādītājpirksta garuma attiecībai. Ir zināms, ka pirkstu garums tiek noteikts ilgi pirms bērna piedzimšanas un ir saistīts ar testosterona daudzumu, ko auglis saņēma dzemdē.
Saskaņā ar zinātnieku atklājumiem, ja vīriešiem bija garāks rādītājpirksts nekā zeltnesis, viņiem bija mazāka iespēja saslimt ar prostatas vēzi, sacīja Dašauers.
Turpretim sievietēm ar identisku garo rādītājpirkstu un īso zeltneša attiecību, bija lielāka iespēja saslimt ar krūts vēzi.
Viņš gan uzsvēra, ka šādam zinātnieku novērojumam vēl nepieciešami vairāki apstiprinājumi.
Roku elastība
Dešauers dalījās ar vienu testu, kas var parādīt diabēta iespējamību.
Ja jūs saliekat rokas, lai izveidotu lūgšanas zīmi, bet pirksti nespēj saskarties, tas var liecināt par diabētu.
“To izraisa cukura daļiņas, kas pievienojas kolagēnam rokā, padarot to stīvu,” skaidroja Dešauers.
Starp citu, arī endokrinologi ir teikuši par šo pašu simptomu . Pēc viņu teiktā, stīvu roku sindromu medicīnas terminoloģijā sauc par “diabētisku hiroartropātiju”.
To raksturo izmaiņas plaukstu ādā: tā kļūst biezāka un iegūst vaskainu izskatu. Tas ietekmē arī pirkstu locītavu kustīgumu – tiek traucēta to locīšanas funkcija: paaugstināts cukura līmenis asinīs iznīcina nervu šķiedras un mazos asinsvadus.
Karpālā tuneļa sindroms
Šī ir neiroloģiska slimība, kas izraisa ilgstošas sāpes un nejutīgumu pirkstos.
Lai pārbaudītu, vai nav šādas slimības, ārsts ieteica salikt kopā plaukstu mugurpuses un atslābināt rokas, uz brīdi atstājot šo pozīciju. Tas saspiež vidējo nervu, kas iet gar roku cauri karpālajam kanālam un nodrošina jutīgumu pret īkšķi un pirmajiem diviem pirkstiem, sacīja eksperts.
Ja tas izraisa nejutīgumu vai tirpšanu pirkstos, tas var būt karpālā kanāla sindroma pazīme.
Reino slimība
Tās ir roku vai pēdu asinsvadu spazmas, reaģējot uz aukstumu vai emocionālu stresu. Spazmas dēļ asinis neieplūst pirkstu audos. Ar Reino sindromu pirksti uz īsu brīdi kļūst nejūtīgi, kļūst bāli, kļūst auksti un zaudē jutību.
Tā var būt arī viena no pirmajām saistaudu slimības, piemēram, sklerodermijas, pazīmēm. Šī slimība izraisa ādas un pat dažu iekšējo orgānu sabiezēšanu un sacietēšanu.