Norvēģijas valdība plāno ieviest sociālo tīklu lietošanas aizliegumu bērniem un pusaudžiem, kas jaunāki par 15 gadiem. Tas notiek kā daļa no kampaņas pret tehnoloģiju korporācijām, kuras, pēc valdības domām, ir “pret mazu bērnu smadzenēm”. Par to ziņo The Guardian.
Saskaņā ar publikāciju, Norvēģijas premjerministrs Jonass Gārs Stēre sacīja, ka politiķiem ir jārīkojas, lai aizsargātu bērnus no “algoritmu spēka”. Viņš sacīja, ka nozare ļaunprātīgi izmanto sociālo mediju platformas, un tās var atstāt lietotājus “vientuļus un nomāktus”.
The Guardian atzīmē, ka valstī jau ir noteikts vecuma ierobežojums 13 gadi. Neskatoties uz to, vairāk nekā puse deviņgadīgo, 58% desmitgadīgo un 72% vienpadsmitgadīgo izmanto sociālos medijus, liecina Norvēģijas mediju pasūtīts pētījums.
Valdība solījusi ieviest papildu piesardzības pasākumus, lai bērni nevarētu apiet vecuma ierobežojumus. Plānots grozīt Fizisko personu datu likumu, saskaņā ar kuru sociālo tīklu lietotājiem jābūt 15 gadus veciem, lai piekristu personas informācijas apstrādei. Turklāt valdība plāno izstrādāt īpašu vecuma pārbaudes mehānismu.
“Bērni ir jāaizsargā no kaitīga satura sociālajos tīklos. Tie ir lielie tehnoloģiju giganti, kas ietekmē bērnu prātus. Mēs zinām, ka šī ir cīņa pret kalnu, jo tajā ir iesaistīti spēcīgi spēki, tāpēc tieši šeit ir vajadzīga politika,” sacīja premjers.
Jonass Gārs Stēre piebilda, ka pat tad, ja sociālie tīkli sniedz iespēju vientuļiem bērniem sazināties, viņu pašizpausmei nevajadzētu būt algoritmu varā. Viņaprāt, tas var radīt vēl lielākas vientulības sajūtas