Cilvēka ķermenis lieliski uzvar slimības, taču līdz 150 gadu vecumam šī spēja pazūd. Līdz 2100. gadam cilvēki dzīvos ilgāk, pateicoties straujajai farmakoloģijas attīstībai un izpratnei par veselīga dzīvesveida vērtību, uzskata zinātnieki no ASV un Singapūras, raksta Daily Star.
Pasaulē vecākais cilvēks dzīvo Japānā: Tomiko Itoka apstiprinātais vecums ir 116 gadi un 156 dienas. Zinātnieki gan apgalvo, ka dzīves ilgums var būt krietni garāks
Saskaņā ar Lielbritānijas Nacionālās statistikas biroja datiem vidējais paredzamais dzīves ilgums vīriešiem ir 74,8 gadi, bet sievietēm – 80,2 gadi. Ārējie faktori, piemēram, diēta un vingrinājumi, ietekmē paredzamo dzīves ilgumu.
Pētnieki no Singapūras biotehnoloģiju uzņēmuma Gero un Roswell Park Comprehensive Cancer Center Bufalo, Ņujorkā, pētīja ķermeņa spēju labot un cīnīties ar slimībām.
Zinātnieki pieņēma darbā tūkstošiem brīvprātīgo un aplūkoja vairākus faktorus, tostarp vecumu, slimības un dzīvesveidu. Parasti cilvēka ķermenis lieliski cīnās pret slimībām un infekcijām, taču, novecojot, tas kļūst arvien grūtāk. No 120 līdz 150 gadiem šī spēja pilnībā izzūd: ja ķermenis saslims, izdzīvošanas iespēju nebūs.
Franču supersimtgadniece Žanna Kalmenta (attēlā) nomira 122 gadu vecumā 1997. gadā. Saskaņā ar iepriekš minēto teoriju viņas nāves cēlonis varēja būt ķermeņa nespēja atgūties.
Zinātnieki ir pieļāvuši, ka līdz 2100. gadam vecākais cilvēks dzīvos ilgāk, jo veselības aprūpe un farmācija attīstīsies. Pieaug arī sabiedrības izpratne par veselīga dzīvesveida vērtību.
“Pašlaik tiek pārbaudītas zāles, kas var pagarināt cilvēku dzīvi līdz 200 gadiem, taču negaidiet, ka zāles drīz būs publiski pieejamas,” saka pētnieki.