Hokejs uzmanības centrā nonāks arī 2026. gada olimpiskajā ziemā, kad uz laukuma būs redzami labākie NHL spēlētāji. Pēdējo reizi NHL spēlētāji uz olimpiskā ledus bija redzēti 2014. gada ziemā Sočos.
Olimpiskajā turnīrā iekļūs 12 valstis, no kurām deviņas jau ir ierindotas priekšsacīkšu grupās.
Uzmanība tiek vērsta, ka tajā iesaistīta arī Krievija, kas Ukrainā ved agresijas karu un ar Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumu līdz ar Baltkrieviju ir izslēgta no starptautiskās konkurences.
Somijas Hokeja federācijas priekšsēdētājs Heiki Hietanens skaidro, ka lēmums par Krievijas un Baltkrievijas dalību spēlēs vēl nav pieņemts.
”Pavasarī un ziemā vienmēr tiek pieņemts lēmums par nākamo sezonu”, viņš saka par IIHF grafiku šajā jautājumā.
Līdz ar to lēmums par Krievijas un Baltkrievijas likteni olimpiādē gaidāms aptuveni pēc pusgada.
Ceturtā kvalifikācija?
Noslēdzošās olimpiskās kvalifikācijas spēles, no kurām spēlēm kvalificējas trīs labākās komandas, tagad tiks aizvadītas augusta un septembra mijā Slovākijā, Latvijā un Dānijā. Trīs kvalifikācijas grupu uzvarētāji tiek tieši uz olimpiādi.
Ja Krievija izkritīs no spēlēm, tās vietā tiks kvalificēta ceturtā valsts, kas piedalās kvalifikācijas turnīrā.
”Tas arī tiks iezīmēts tajā lēmumā, taču likumsakarīgi, ka spēļu diagrammās ielozēto komandu skaits ir jāpapildina. Kā šī papildu komanda tiks izvēlēta, vēl nav izlemts”, saka Hietanens.
Būtu iespējams paņemt papildu komandu, pamatojoties uz pasaules rangu, taču pēc Hietanena teiktā, visticamāk, ka jautājums tiks izšķirts, pamatojoties uz kvalifikācijas spēlēm.
”Tā droši vien būtu komanda, kurš pirmā paliktu aiz strīpas.
Tāpēc valstis, kas piedalās šī rudens olimpiskajās kvalifikācijas turnīrā, ir īpašā situācijā. Komandas spēlē bez noteiktas informācijas par to, kā atbrīvosies olimpiskā vieta, ja netiks uzvarēta grupā.
Kvalifikācijas spēlēs spēlēs Slovākija, Austrija, Ungārija, Kazahstāna, Latvija, Slovēnija, Francija, Ukraina, Dānija, Lielbritānija, Norvēģija un Japāna.
Krievijas izkrišana padarītu spēļu sākotnējās grupas nevienmērīgas, un Kanāda, Zviedrija, Šveice un rīkotājvalsts Itālija būtu A grupā, Somija, Vācija, Čehija un kvalifikācijas turnīrs B grupā, bet ASV – C grupā ar divām kvalifikācijas spēlēm. un trešā kvalifikācija, kas aizstāj Krieviju.
”Sīkāka informācija vēl ir gaidāma”, norāda Hietanens.