Domājot, ka ar sānsoli izdosies partnerim ieskaidrot: “Mūsu attiecībās kaut kas nav kārtībā”, cilvēki kļūdās, jo neuzticība visbiežāk attiecības strauji sagrauj, nevis uzlabo. Maldīga ir arī cerība, ka sānsoļi palīdzēs atrast “īsto” partneri kopdzīvei.
Nav vienotas definīcijas, kas skaidro neuzticības būtību. Uzskati par to, kas īsti ir partnera krāpšana, ir ļoti atšķirīgi. Vieni par krāpšanu un neuzticību uzskata juteklisku kontaktu, piemēram, skūpstīšanās ar citu cilvēku. Otri jūtas piekrāpti, ja partnerim ir emocionāla saikne ar kādu citu. Vēl citi par krāpšanu uzskata partnera dzimumaktu ar kādu trešo personu.
Kādā pētījumā tika noskaidrots sekojošais: no 62 laulībām, kurās vienam partnerim bijis ārlaulības sakars, 21 beidzās Tiesā, 27 partnerattiecībās valdīja ārkārtīgi slikts noskaņojums, pieci pāri turpināja vienaldzīgu kopdzīvi, aiz pieraduma. Tikai deviņiem pāriem pēc kāda laika atkal bija laimīgas attiecības. Skumji fakti.
Daudzus pieviļ cerība, ka ar sāņsoļiem izdosies atrast citu, labāku partneri kopīgai nākotnei. Tikai nedaudzos gadījumos ārlaulības sakari beidzas ar “nopietnām” attiecībām. Daudziem gan tas ir pa prātam, jo sānsolis vai ārlaulības romāniņš parasti netiek plānots ar tālejošu turpinājumu.
Ja kāds domā, ka īslaicīgi sakari vismaz daļai ļaužu nāk tikai par labu, rūgti maldās. Hormonu vētra norimst, taču rodas citas problēmas. Piemēram, sieviete, kura savas pastāvīgās attiecības ar partneri upurējusi par labu karjerai. Tagad viņai atliek tikai “romāni ar īsu derīguma termiņu”, jo viņas vīriešiem bieži vien jau ir stabilas attiecības. No uzticības un dvēseļu tuvības nav ne miņas, tā vietā ir tikai samākslota izrādīšanās. “Vienmēr skaista, vienmēr šika, vienmēr veiksmīga” darba vietā, un arī brīvajā laikā nedrīkst atslābt ne uz mirkli. Cik ilgi šādu stresu var izturēt?
Panākumu spiediens un sirdsapziņas pārmetumi
It īpaši jauni cilvēki ir sevišķi pakļauti šim spiedienam. Vēlme gūt panākumus pie pretējā dzimuma var kļūt pat par sava veida sportu, ar visām no tā izrietošajām negatīvajām sekām. Un tās izpaužas kā psihosomatiski traucējumi (no reiboņiem, galvassāpēm līdz pat impotencei un orgasma sasniegšanas grūtībām); kā zināms, jaunu cilvēku vidū šīs problēmas nav retums.
Patieso iemeslu ārsti bieži vien nenoskaidro. Taču stresu izraisa ne tikai spiediens būt “vienmēr gatavam” un “vienmēr iekārojamai”. Arī sirdsapziņas pārmetumi, krāpjot savu partneri, var izraisīt psihosomatiskas problēmas. Lai gan ārstiem nav precīzu datu par šo fenomenu, skaidrs ir viens: veselības traucējumi kopā ar attiecību problēmām noslogo jau tā ieplaisājušās partnerattiecības.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!