Postošās vētras dēļ vairāk nekā 250 000 mājsaimniecību Čehijā ir bez elektrības. Par to, atsaucoties uz enerģijas piegādātājiem, ziņo aģentūra CTK.
Visdramatiskākā situācija ir Morāvijas-Silēzijas austrumu reģionā uz robežas ar Poliju . Tur vien bez elektrības nācās iztikt vairāk nekā 100 000 mājsaimniecību.
Samirkušās zemes dēļ daudzi koki bija uzkrituši uz gaisvadu elektrolīnijām un augstsprieguma līnijām. Tiek prognozēts, ka nokrišņi turpināsies līdz pirmdienai.
Polijā plūdos bija pirmais bojāgājušais. “Mums ir pirmais apstiprinātais nāves gadījums no noslīkšanas šeit, Klodzko rajonā,” saka premjerministrs Donalds Tusks, kurš piedalās operatīvā personāla sanāksmē.
Pēc vietējās policijas pārstāvja teiktā, bojāgājušais vīrietis bija vīrietis, kurš gāja bojā Krosnovices ciemā, netālu no Klodzko. Policija viņu nevarēja izglābt, jo vieta bija applūdusi.
Tusks atkārtoti aicina iedzīvotājus uztvert varas iestāžu aicinājumus veikt evakuāciju nopietni un savlaicīgi nokļūt drošībā. “Situācija daudzviet ir dramatiska.”
Austrijā ugunsdzēsējs gāja bojā operācijas laikā katastrofas zonā. Par to paziņojusi Lejasaustrijas federālās zemes štata krīzes komanda, ziņo Austrijas mediji.
Spēcīgo vētru dēļ visa Lejasaustrijas federālā zeme ir pasludināta par katastrofas zonu. “Tuvāko stundu laikā tiek prognozēts līdz 50 milimetriem papildu nokrišņu,” Austrijas ziņu aģentūra APA citē gubernatora vietnieka Stefana Pernkopfa teikto svētdienas rītā. Pastāvīgo lietusgāžu dēļ “jau notiek un turpināsies visā valstī milzīgi plūdi,” piebilda Pernkopfs.
Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Kā sociālajos tīklos paziņoja pilsētas mērs Matušs Vallo, dažas ielas tiks slēgtas. Viņi arī gatavojas gaidāmajiem plūdiem. Bratislavā jau ir bijis daudz lietus un vēja, taču šķiet, ka sliktākais vēl tikai priekšā, Vallo turpināja.
Slovākijas vides ministrs Tomass Taraba piektdien paziņoja, ka tiek meklētas piemērotas teritorijas plūdu ūdeņu novadīšanai. Slovākijas galvaspilsēta atrodas tieši pie Donavas un marta satekas robežas trīsstūrī ar Ungāriju un Austriju.
Taraba sagaida, ka martā plūdi reizi gadsimtā. Izņemot marta reģionu (spēcīgais atkusnis sākās ar zema spiediena apgabalu 2006. gada 25. martā ar temperatūru virs 20 grādiem), saskaņā ar valsts laika dienesta SHMU datiem pastāv plūdu risks, īpaši Slovākijas ziemeļrietumu lauku rajonos, kas robežojas ar Čehiju.
Ugunsdzēsēji tur un Bratislavā jau kopš ceturtdienas vakara dežurēja, lai likvidētu vairākus kokus, kas bija uzkrituši uz stāvošām automašīnām un brauktuvēm.
Rumānijas Galati reģionā vienā dienā nolija vairāk nekā 150 litru uz kvadrātmetru. Plūdos gājuši bojā četri cilvēki.