Nepālas valdība vērsusies pie Maskavas ar aicinājumu nevervēt tās pilsoņus Krievijas armijā. Paziņojumā valsts varasiestādes, kuras citē Reuters, norāda, ka seši tās pilsoņi, kas dienēja Krievijas armijā, ir nogalināti.
“Nepālas valdība ir vērsusies pie Krievijas valdības ar aicinājumu nekavējoties atgriezt upuru līķus un izmaksāt kompensāciju viņu ģimenēm,” teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.
Paziņojumā arī norādīts, ka Nepālas varas iestādes pieliek diplomātiskus pūliņus, lai atbrīvotu vienu Nepālas pilsoni, kurš dienēja Krievijas armijā un tika sagūstīts Ukrainas militārpersonu rokās. Valsts valdība aicināja savus pilsoņus nepievienoties bruņotos konfliktos iesaistīto valstu armijām.
Krievijas vēstniecība Katmandu šo paziņojumu pagaidām nav komentējusi. Nepālas diplomātiskā pārstāvniecība Maskavā ziņoja, ka līgumu ar Krievijas armiju parakstījuši līdz 200 nepāliešu. Saskaņā ar Nepālas varasiestāžu teikto, miljoniem tās pilsoņu ārvalstīs ir nodarbināti civilajā darbā, galvenokārt būvlaukumos un rūpniecībā Dienvidkorejā, Malaizijā un Tuvajos Austrumos.
2022. gadā Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar dekrētu atļāva ārzemniekiem, kuri pierakstījušies dienēt Krievijas armijā, iegūt pilsonību paātrinātā kārtībā. Jūnija beigās Armēnijā un Kazahstānā parādījās tiešsaistes sludinājumi ar piedāvājumiem iestāties līgumdienestā Krievijas armijā. Brīvprātīgajiem tika solīts vienreizējs maksājums 495 000 rubļu (ap 5000 eiro) un alga 190 000 rubļu (ap 1900 eiro).
Septembrī Kubas varas iestādes aprakstīja “cilvēku tirdzniecības shēmu”, ar kuras palīdzību kubieši tiek savervēti, lai piedalītos karā ar Ukrainu Krievijas pusē. Kubas pilsoņiem tiek piedāvāts noslēgt līgumu uz gadu ar Krievijas armiju un tiek solīts 204 000 rubļu (ap 2400 eiro) alga, kā arī Krievijas pase līguma karavīram un viņa ģimenei sešos mēnešos.