Suņiem ir nepieciešams vairāk miega nekā cilvēkiem. Līdz 20 stundām dienā! Tas ir atkarīgs no vecuma, šķirnes un aktivitātes.
Atšķirībā no cilvēkiem, suņiem nav noteikts astoņu stundu miega un nomoda ritms naktī, bet viņiem patīk pasnaust dienas laikā. Viņiem ir īsāki miega cikli, ko pārtrauc nomoda periodi. To sauc par intervāla miegu vai daudzfāzu miegu.
Miega vajadzības ir atkarīgas no suņa šķirnes
Visvairāk, līdz 18 stundām, guļ lielās šķirnes, piemēram, sanbernāri un dogi. To ķermenim ir nepieciešama lielāka reģenerācija. Šajā kategorijā ir arī vācu aitu suns un zelta retrīvers. Viņi guļ apmēram 70 procentus laika naktī. Vidēja izmēra suņi, piemēram, Austrālijas aitu suņi un kokerspanieli, guļ no 10 līdz 14 stundām. Mazas un rotaļlietu šķirnes, piemēram, takši, pūdeļi un čivavas, guļ 14 līdz 16 stundas. Viņi bieži ir aktīvāki un viņiem ir nepieciešams vairāk atpūtas.
Cik daudz miega nepieciešams kucēniem un cik vecākiem suņiem?
Ne velti populārs ir teiciens “Nemodini guļošus suņus”. Tas jo īpaši attiecas uz kucēniem. Viņi guļ līdz 22 stundām diennaktī. Viņu smadzenes apstrādā daudz jaunu iespaidu. Kucēnu kopējais miegs ir sadalīts starp 60 procentiem dienas laikā un 40 procentiem naktī.
Slimiem un vecākiem suņiem arī nepieciešama papildu snauda. Tāpēc ļaujiet slimniekam vai vecam mīlulim gulēt 18 līdz 22 stundas diennaktī, lai viņš ātrāk atgūtu formu vai paliktu formā līdz sirmam vecumam.
Miega daudzums, kas tiek sadalīts pa dienu un nakti, ir tieši pretējs kucēnam. 40 procenti vecāku un slimu suņu guļ pa dienu un 60 procentus naktī.
Taču, ja suns pēkšņi sāk daudz vairāk gulēt un vēl nav vecs, jākonsultējas ar veterinārārstu, lai pārliecinātos, vai aiz paaugstinātās miega nepieciešamības nav slimības.
Cik dziļš suņu miegs?
Interesanti arī atzīmēt, ka neatkarīgi no šķirnes, izmēra vai vecuma suņi spēj iemigt dažu sekunžu laikā, bet tikpat ātri ir nomodā, kad atveras ledusskapja durvis. Viņu priekštecim, vilkam, ātra reakcija uz skaņām bija svarīga prasme izdzīvot savvaļā. Arī sargsuns vienmēr atrodas “gaidīšanas režīmā”, lai briesmu gadījumā padzītu aizdomīgo iebrucēju.
Ko par viņu saka suņa gulēšanas poza
Suņa gulēšanas poza daudz atklāj, kurā miega fāzē viņš pašlaik atrodas.
Guļot uz vēdera, suns ir gatavs lēkt augšā. Viņš jūtas ērti uz muguras un guļ dziļā miegā. Guļot uz sāniem, viņš cieši guļ. Saritinājies, viņš sasildās un dziļi guļ.
Kāda ir miega trūkuma ietekme uz suni
Miega trūkums var izraisīt stresu. Simptomi ir nervozitāte, koncentrēšanās grūtības, paaugstināta uzņēmība pret slimībām, hiperaktīva un agresīva uzvedība.
Miega trūkuma cēloņi ir ātri jānovērš. Veterinārārsts var palīdzēt šajā jautājumā.