Krievijas ražotāji ir iemācījušies izgatavot FPV tipa dronus no vislētākajiem materiāliem, tāpēc tie ir četras reizes lētāki nekā Ukrainas modeļi.
2024. gada pirmajā ceturksnī krievi var saražot 5 miljonus FPV bezpilota lidaparātu, savukārt Ukraina plāno saražot 1 miljonu visa gada laikā. Par to savā Facebook lapā raksta Ukrainas dronu ražotājs Jurijs Abdula.
Krievi iemācījušies no lētiem materiāliem salikt kamikadzes dronus, kas ir krietni lētāki par vienkāršākajiem ukraiņu modeļiem. Tieši tāpēc, pēc izstrādātāja domām, okupanti varēs ļoti ātri pārvietot miljoniem dronu uz fronti.
“Krievija ražo dronus no visa veida krāmiem un atkritumiem, kas maksā 4 reizes lētāk nekā mūsu lētākais. Kamēr Ukraina plāno 2024. gadā saražot 1 miljonu, Krievija tikai pirmajā ceturksnī saražos 5 miljonus. Un tā nav prognoze, bet realitāte,” raksta Jurijs Abdula.
Kā piemēru Jurijs Abdula minēja Krievijas dronu, kura rāmis, visticamāk, izgatavots no FSF-1 laminēta saplākšņa, ko lokšņu veidā var iegādāties jebkurā no būvniecības lielveikaliem. Viens no šiem FPV bezpilota lidaparātiem ir Krievijas kopteris Megalodrone, ar kura Jurijs Abdula ilustrēja savu ierakstu ar shematisku attēlu.
Kā Telegram kanālā kb70ru raksta Krievijas bezpilota transportlīdzekļu izstrādātājs, “Megalodrons” var būt 9 collu kvadrokopteris, 10 collu kvadrokopteris, 9 collu X8 oktokopters vai 10 collu X8 oktokopters. Tas ir veidots ap saplākšņa rāmi, kas sastāv no divām daļām, sešiem vertikāliem stieņiem un metrisko stiprinājumu komplekta. Saplākšņa rāmju komplekta izmaksas ir aptuveni 250-280 rubļu (ap 3 eiro).
Testa testu laikā Megalodrone izdevās pacelt 8,4 kg smagu kravu un lidot ar to. Turklāt izstrādātāji plāno aprīkot saplākšņa dronu ar fiksētu tīklu apakšā, lai ķertu Ukrainas ”Vampīru” dronus, ko okupanti iedēvējuši par “Baba Jaga”. Pēc radītāju provizoriskiem aprēķiniem, viens Megalodrone eksemplārs maksā 60 tūkstošus rubļu (ap 600 eiro).
Darbs pie Megalodrone tika sākts 2023. gada 29. martā, un 23. maijā tas veica pirmo testa lidojumu. Jūnija otrajā pusē, pēc ražotāja teiktā, kaujas zonā Ukrainā pirmo reizi tika izmantots drons kamikadze ar saplākšņa rāmi.