Francija pirmo reizi Ukrainai nosūtījusi Akeron 5. paaudzes prettanku raķešu kompleksus.
Kā pastāstīja Nacionālās aizsardzības komisijas viceprezidents Žans Luī Tjerjo, Francija Ukrainai nodevusi nenosauktu skaitu prettanku raķešu sistēmu, kā arī tām paredzētas raķetes.
Ko Akeron MP var izdarīt
Akeron ir pasaulē vienīgā 5. paaudzes raķete, kas darbojas kaujas apstākļos. Sistēma ir pārbaudīta un pierādījusi sevi ekstremālos klimatiskajos apstākļos, piemēram, tuksnesī un subarktikā. Sistēmas dizains ietver izaugsmes potenciālu, kas nepieciešams nākotnes modernajām sauszemes kaujas sistēmām.
Ražotājs prezentē Akeron kā unikālu piektās paaudzes taktisko kaujas raķešu saimi. Pēc viņa teiktā, tas ir kvantu lēciens salīdzinājumā ar trešās un ceturtās paaudzes ieročiem.
Jāatzīmē, ka amerikāņu Javelin, kas joprojām ir ekspluatācijā Ukrainā, bija pirmais trešās paaudzes sērijveida ATGM,
Izstrādes iezīmes, salīdzinot ar esošajām raķetēm, ir arī tādas, ka tās ir drošas operatoriem slēgtā telpā, kā arī tām ir uzlabota mērķēšana, lai varētu mērķēt uz aukstiem mērķiem bez infrasarkanā starojuma un bruņu caurduršanas transportlīdzekļiem ar samazinātu blakus bojājumu risku. Salīdzinot ar tā priekšgājējiem, tajā ir daudz modernas un COTS elektronikas.
Turklāt Akeron ir divi lidojuma režīmi:
Režīmā “Izšauj un aizmirsti”
Izmantojot optiski elektronisko vadības staciju .
Taktiskās un tehniskās īpašības
Svars: 15 kg (ieskaitot cauruli)
Garums: 1,3m
Diametrs: 140 mm
Diapazons: Minimālais diapazons ir 150 metri, bet maksimālais diapazons ir 4000 metri.
Datu saite: reāllaika (optiskās šķiedras)
Tajā pašā laikā prettanku sistēmas var iekļūt viendabīgās bruņās līdz 1000 mm un betona slānī līdz 2000 mm.
Dienestā arī citās valstīs
Francija: no 2021. gada novembra – 1000 raķetes,
Zviedrija: 2021. gada jūnijā Zviedrija pasūtīja Akeron izmēģinājuma partiju.
Kauja ar lietošanu
Akeron ir efektīvs pret modernām bruņu kaujas mašīnām un galvenajām kaujas tanku bruņām. Izmantojot tandēma kaujas galviņu, ATGM kļūst par efektīvu ieroci pret parastajām, saliktajām un reaktīvajām bruņām. Detonācijas laikā kaujas galviņa izsmidzina 1500 volframa lauskas, kas ir efektīvas pret cilvēkiem no attāluma līdz 15 metriem.
Pamatojoties uz Francijas prasībām, raķetes darbības rādiuss ir 4000 metri, tomēr 2018. gada maijā divi izmēģinājuma šāvieni spēja trāpīt mērķiem 5000 metru attālumā.