95 gadu vecumā miris Martins Grīnfīlds, Aušvicā izdzīvojušais, kurš kļuva par drēbnieku lielam skaitam slavenu klientu, tostarp sešiem ASV prezidentiem, Frenku Sinatru un Leonardo Di Kaprio.
Pusaudža gados Martins Grīnfīlds tika ieslodzīts koncentrācijas nometnē, kur viņš mazgāja apsargu drēbes.
Pēc tam, kad viņš tika piekauts par nejaušu krekla saplēstīšanu, kāds ieslodzītais iemācīja viņam šūt.
1945. gadā 19 gadu vecumā viņš tika atbrīvots. Viņš uzkāpa uz kuģa uz Ņujorku ar tikai 10 USD kabatā.
Vēlāk viņš neapšaubāmi kļuva par labāko vīriešu drēbnieku Amerikas Savienotajās Valstīs.
Dzimis Maksimiliāns Grunfelds ebreju ģimenē no Čehoslovākijas daļas, kas tagad atrodas Ukrainā, pusaudža gados tika nosūtīts uz Aušvicu.
Krekla labošana viņam pavēra jaunu pasauli. Viņš valkāja to zem formas tērpa un atklāja, ka spēj brīvāk pārvietoties, jo maldīgi tika uzskatīts, ka tas nozīmē īpašas privilēģijas.
“Diena, kad es pirmo reizi valkāju šo kreklu, bija diena, kad es uzzināju, ka drēbēm piemīt spēks,” viņš rakstīja memuāros ”Measure of a Man: From Auschwitz Survivor to Presidents’ Tailor”.
Otrā pasaules kara beigās Grīnfīlds devās uz ASV un atrada darbu Bruklinas apģērbu rūpnīcā.
Trīs gadu desmitus vēlāk viņš nopirka rūpnīcu, nosaucot to savā vārdā.
Grīnfīlds kļuva par vienu no slavenākajiem drēbniekiem Amerikā, ģērbjot sešus prezidentus, tostarp Baraku Obamu, Bilu Klintonu un Džo Baidenu.
Viņš kļuva arī par iecienītāko drēbnieku sporta un šovbiznesa izcilākajiem vārdiem, tostarp Frenka Sinatram, Maiklam Džeksonam, Denzelam Vašingtonam un Kobe Braientam.
Galu galā viņš uzņēmumu nodeva diviem saviem dēliem, kuri viņam bija kopā ar sievu Arlēnu, kura joprojām ir dzīva.
Instagram vēstījumā viņa dēli raksta: “Mārtins Grīnfīlds pārdzīvoja holokausta zvērības ar neskartu cilvēcību, nodzīvojot savu dzīvi ar prieku satikt ikvienu, ar kuru sastapās ar savu lipīgo smaidu.”