Teju pirms mēneša tapa mūsu pirmais apskats par aizvien lielāku popularitāti gūstošajiem miniatūrajiem dārziem un apsolījām , ka pastāstīsim par tiem arī nedaudz plašāk . Jāsāk ar to , ka šim vaļaspriekam ir starptautiski akceptēti mērogu standarti – liela izmēra miniatūrie dārzi 1 : 12 un šo mērogu parasti izmanto brīvā dabā vai lielos podos . Arī mērogu 1 : 24 var izmantot brīvā dabā vai mazāka izmēra konteineros . Savukārt , mazāko mērogu 1 : 48 izmanto terārijiem un dzīvokļu standarta puķu podiem . Šeit noteikti jāprecizē , ka izmēriem nav saistību ar kopējamās teritorijas izmēriem , bet gan vienīgi ar augiem , priekšmetiem un inventāru , kuru izmantosiet savu miniatūro dārzu iekārtošanā .
Kā jau pieminējām pirmajā rakstā , tieši inventāra ražošana miniatūrajiem dārziem , veido šo vaļasprieku par industriju , jo varat gan pasūtīt precīzu sava īpašuma kopiju , gan nopirkt jau gatavu it visu , kas vien iedomājams reālā dārzā . Šo priekšmetu skaits bez dažādām variācijām ir vismaz 700 ! Piemēram , jūs varat ne tikai nopirkt terases galdu ar visiem krēsliem uz kuriem būs nolikti jūsu dārza cimdi , bet arī galdautu , kafijas krūzi un citus , miniatūrus galda piederumus . Savukārt , lai hobijs būtu vēl pietuvinātāks reālajai dzīvei , varat nopirkt gan Lieldienu , gan Ziemassvētku un citus svētku raksturojošus rotājumus . To cenas var būt gan centos mēramas par kādu dekoratīvu akmentiņu ,bet var sasniegt arī 50 eiro par kādas dārza ēkas kopiju . Šeit gan jāsaka , ka vairumam inventāra cenas būs robežās no 2 – 5 eiro .
Jautāsiet par augiem ? Protams , arī par to ir padomāts , jo piedāvājumā ir vismaz 500 augu un ne tikai sukulenti , kā varētu šķist , bet arī miniatūri koki un krūmi ! Piemēram , cipreses , egles , gobas un daudz citu punduraugu . Arī to cenas ir gluži pieņemamas un svārstās robežās no 3 – 20 eiro . Protams , arī attiecībā uz miniatūriem dārziem būs jāievēro visi sezonālie nosacījumi un nez vai brīvā dabā izveidotu tropisko dārzu izdosies ziemā nosargāt no bojāejas , tomēr to varat lieliski iekopt telpās . Visi izmantotie augi ir īpaši selekcionēti un gadā nepaaugsies vairāk par dažiem centimetriem , tomēr speciālisti iesaka ar ātraudzību nepārforsēt , jo ir augi , kuri par šiem pašiem 2 centimetriem paaugsies tikai 25 gadu laikā . Šeit ir līdzība ar tradicionālajiem mazdārziņiem , jo arī tajos kāds pamanās ne vien egles , bet pat ozolus iestādīt .
Ar ko sākt ? Vispirms ar vīziju , jo mēdz būt gan tikai no vienas puses , gan no visām pusēm skatāmi miniatūrie dārzi un no tā atkarīga arī dārza iekopšanas stratēģija , jo no visām pusēm skatamajam dārzam , centrālais punkts atradīsies centrā un tam apkārt būs mazāki objekti , bet vienpusējam mazākie objekti atradīsies priekšplānā . Turpinājums sekos!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”200″ gal_title=”miniaturie2″]