Ugunsgrēkā Krievijas Federācijas Aviācijas un kosmosa aizsardzības pētniecības institūtā Tverā upuru skaits pieaudzis līdz 17 cilvēkiem. Iepriekš tika ziņots par 11 bojāgājušajiem, ziņo Krievijas mediji.
Pēc mediju datiem, veicot ēkas drupu analīzi, atrasti seši līķi.
“[Vēl] astoņu cilvēku atrašanās vieta pēc ugunsgrēka nav noskaidrota,” aģentūrai Interfax sacīja informēts avots.
Kā informē Tveras apgabala Veselības ministrija, 24.aprīlī slimnīcās atradās 13 cietušie, no kuriem pieci smagā stāvoklī atradās reanimācijā. Vēl 11 cilvēki ārstēti ambulatori.
Ugunsgrēks izcēlās ceturtdien, 21.aprīlī, vienā no militārā institūta otrā stāva kabinetiem. Vēlāk ugunsgrēka platība bija 2,5 tūkstoši kvadrātmetru, četrstāvu ēkā izdega trīs stāvi. Ugunsgrēka dzēšanai tika atvests helikopters.
Indīgo dūmu dēļ daži cilvēki nevarēja tikt pie izejas un izlēca pa logiem. No pētniecības institūta tika izglābti 54 cilvēki, vēl 98 tika evakuēti.
Ugunsgrēka cēlonis varētu būt elektrotīkla avārijas stāvoklis. Jādomā, ka ugunsgrēks tik ļoti izplatījies novēlotā ugunsdzēsēju izsaukuma dēļ: institūta darbinieki vispirms mēģināja liesmas nodzēst pašu spēkiem un atvēra logus, kas palielināja skābekļa plūsmu.
Pēdējo reizi ugunsgrēks šajā iestādē notika 2019. gada martā lampas īssavienojuma dēļ. Tas arī notika otrajā stāvā. Pēc tam ugunsgrēks tika ātri nodzēsts, un neviens nav cietis.
2022. gada aprīlī kļuva zināms, ka militārā prokuratūra izmeklē lietu par 300 miljonu rubļu piesavināšanos, ko veikuši aviācijas aizsardzības sistēmu Sirena un Akatsia izstrādātāji. Galvenais apsūdzētais ir bijušais Tveras militārās pētniecības institūta vadītājs Sergejs Jagoļņikovs. Pēc izmeklētāju domām, viņš bijis informācijas viltošanas organizators par strādniekiem, kuri it kā īstenojuši šos projektus un par to saņēmuši naudu – viņi izrādījušies īsti Tveras iedzīvotāji, pārsvarā pensionāri, kuri par aizstāvības rīkojumu neko nezināja. Reāli ar izstrādi nodarbojās militārā institūta darbinieki, kuri strādāja algotu darbu.