Mihaels Šūmahers ar sievas palīdzību parakstījis ķiveri, kas tiks izsolīta labdarībai. Par to ziņo angļu laikraksts Daily Mail.
Formula 1 leģenda, kura ir smagi ievainota kopš slēpošanas avārijas 2013. gada decembrī un nav redzēta sabiedrībā, ir viens no dzīvajiem pasaules čempioniem, kas devuši savu parakstu. Viņas sievas Korinas vadībā, kura kopā ar medicīnas personālu viņu mājā pie Ženēvas ezera aprūpē Šūmaheru, vācietis uz ķiveres uzrakstīja savus iniciāļus “MS”.
Kā liecina mediji, Korinnai tas bija svarīgi, jo parakstījās visi dzīvie pasaules čempioni.
Ķivere tiks pārdota, lai savāktu līdzekļus sera Džekija Stjuarta labdarības organizācijai Race Against Dementia.
Parakstītā baltā ķivere ar Royal Stewart tartāna ornamentu, kuru Stjuarts valkāja 20. gadsimta 60. un 70. gados, izcīnot trīs pasaules čempiona titulus, tiks prezentēta svētdien Bahreinas Grand Prix izcīņā. Stjuarts pirms sacensībām veiks arī demonstrācijas apli ar savu Tyrrell formulu, ar kuru viņš 1973. gadā izcīnīja čempiontitulu.
Stjuarts laikrakstam Daily Mail sacīja: “Tas ir brīnišķīgi, ka Mihaels varēja parakstīt ķiveri šim cienīgam mērķim – slimībai, kuru nevar izārstēt. Viņa sieva viņam palīdzēja, un tas papildina visu mūsu joprojām esošo čempionu kolekciju.”
Stjuarts nodibināja fondu pēc tam, kad viņa sieva lēdija Helēna saslima ar demenci.
Race Against Dementia finansē asins analīzes projektu Kembridžas universitātē. Cerams, ka tas spēs atklāt frontotemporālās demences pazīmes gadu desmitiem pirms to attīstības.