2022. gadā no Eiropas tika izraidīti 600 Krievijas varas iestāžu pārstāvji, no kuriem 400 izrādījās spiegi. To savā ikgadējā runā norādīja Lielbritānijas pretizlūkošanas dienesta MI5 vadītājs Kens Makkalums, kuru citē CNN .
“Mēs turpinājām intensīvi strādāt, lai Krievijai būtu pēc iespējas grūtāk veikt slepenas operācijas Apvienotajā Karalistē,” sacīja Makkalums, piebilstot, ka Apvienotajai Karalistei ir jābūt gatavai Krievijas agresijai turpmākajos gados.
“Apvienotās Karalistes gadījumā pēc 23 Krievijas spiegu izraidīšanas, kas uzdevās par diplomātiem, valsts drošības apsvērumu dēļ noraidījām vairāk nekā 100 pieteikumus diplomātisko vīzu saņemšanai,” sacīja Makkalums.
Viņš nosauca krievu izraidīšanu no Apvienotās Karalistes par triecienu visam Krievijas spiegu tīklam Eiropā. Aģentu dati tika kopīgoti ar Eiropas sabiedrotajiem, tādējādi “krieviem nebija viegli uzturēt kontaktus” un liecināja, ka spiegs ir “eksportēts no valsts A uz valsti B”.
MI5 vadītājs pauda cerību, ka lielai daļai “apmācītu un pieredzējušu Krievijas izlūkdienestu talantu, ja drīkst lietot šo terminu”, turpmākajos gados būs grūtāk darboties lielākajā daļā citu pasaules daļu.
Jūlijā Lielbritānijas ārējās izlūkdienesta MI6 vadītājs Ričards Mūrs paziņoja, ka 400 no Eiropas izraidītie Krievijas diplomātisko misiju darbinieki izrādījušies izlūkdienesta darbinieki, kas strādā diplomātu aizsegā. Turklāt, viņš atzīmēja, specdienestiem izdevies arestēt vairākus dziļi slēptus “nelegālos” spiegus, kuri uzdevās par civiliedzīvotājiem.