Krievijai ir jāsasniedz Polija, lai atspiestu Kijivas draudus, pretējā gadījumā Ukrainas spēki atkal “izprovocēs pasaules konfliktu”, sacīja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs.
“Svarīgi ir sasniegt visus speciālās militārās operācijas mērķus. Atstumt mūsu valsts apdraudējuma robežas pēc iespējas tālāk, pat ja tās ir Polijas robežas. Iznīcināt neonacismu līdz galam. Lai vēlāk netērētu laiku Banderas bandu palieku ķeršanai Malorossijas mežos. Lai pasaule atrod ilgi gaidīto mieru,” viņš ierakstīja savā Telegram kanālā gadadienā kopš Krievijas kara sākuma pret Ukrainu.
Tādējādi Medvedevs anonsēja Hersonas atgriešanu, no kuras novembrī Ukrainas bruņoto spēku uzbrukumā aizbēga Krievijas armija, kā arī iespējamu metienu uz Odesu un Piedņestru, par ko tika runāts pirms bruņoto spēku bēgšanas no Dņepras labā krasta.
Medvedevs nešaubās, ka “uzvara tiks sasniegta”. Viņš norādīja, ka visi vēlas, lai tas būtu “pēc iespējas ātrāk”. “Tā diena pienāks. Mēs atgriezīsim savas teritorijas un uzticami aizsargāsim savus cilvēkus, kuri ir cietuši genocīda un apšaudes gados,” viņš rakstīja.
Pēc tam viņš prognozē “sarežģītas un nervozas” sarunas, jo, pēc viņa teiktā, lēmumus par Kijevu pieņems “ārzemēs, tie, kuru rokās ir ieroču piegāde un naudas piešķiršana”. Krievijas “galveno ienaidnieku” uzdevums, pēc Medvedeva domām, ir novājināt valsti, “uz ilgu laiku mūs noasiņot”.
“Tāpēc viņi nav ieinteresēti izbeigt konfliktu. Bet agri vai vēlu, saskaņā ar vēsturiskajiem likumiem, viņi to izdarīs. Un tad būs kaut kāda vienošanās,” sacīja Medvedevs. Tomēr tas nenodrošinās drošību Eiropā, tāpēc Krieviju gaida “gadiem ilga konfrontācija, dusmu lēkmes un rupjības no to puses, kuri pārvaldīs Ukrainas pāri palikušo stublāju”.
Ukrainas kara gadā Medvedevs ar ierakstiem Telegram kanālā ieguva Krievijas prezidenta Vladimira Putina labvēlību, raksta Bloomberg, atsaucoties uz avotiem Krievijas valdībā. Putins novērtēja viņa lojalitāti un stingro apņemšanos.
Tagad augstas amatpersonas regulāri apmeklē tikšanās ar Medvedevu, kurš pēc premjera amata atstāšanas 2020. gada janvārī ieņēma Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu un tika noņemts no reālās politikas. Decembrī Putins nosūtīja Medvedevu pie Krievijas galvenajai sabiedrotā, Ķīnas, un paplašināja viņa lomu militārās ražošanas pārraudzībā.