Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs robežas starp Krieviju un Ukrainu nosaucis par “fiktīvām”.
“Godīgi sakot, Ukraina kopumā ir Krievijas sastāvdaļa. Bet ģeopolitisku apsvērumu un notikušā vēstures dēļ mēs ilgu laiku samierinājāmies ar to, ka dzīvojam dažādos dzīvokļos, ar to mums bija jārēķinās, ”viņš teica.
Pēc Medvedeva teiktā, “šīs teritorijas apdzīvoja sākotnējie Krievijas iedzīvotāji, un tās vienmēr ir bijušas Krievijas sastāvdaļa šī vārda šaurā nozīmē – Lielkrievija, nevis Mazkrievija”.
Viņš norādīja, ka pēc PSRS sabrukuma “Krievija nevarēja pieļaut Ukrainas pievienošanos NATO un zem šī jumta uzsāka pret to plaša mēroga operāciju”. “Valsts sabruka, bet saites nesabruka, cilvēki palika tie paši. Kā jūs iedomājaties, ka Ukraina kļūs par NATO daļu? viņš paskaidroja.
Medvedevs arī atgādināja, ka Ukraina ražo raķetes, “tai bija savs kodolieroču komplekss”, un, ja Krievija nebūtu sākusi iebrukumu, tā būtu saņēmusi kaimiņu, “kurš ir ne tikai nedraudzīga bloka daļa, bet arī gatavojas ražot kodolieročus.”” viņš ir pārliecināts.
2021. gadā Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ukraiņi un krievi “vispār ir viena tauta”, vainojot “ārējos spēkus” tās “sadrumstalotībā”. 2022. gada oktobrī Kremļa fīreram tika jautāts, vai viņš ir mainījis savas domas pēc kara sākuma Ukrainā. Putins atbildēja noraidoši. “Kā to var mainīt? Tas ir fakts. Tas ir vēsturisks fakts,” viņš sacīja , piebilstot, ka nosacīti viņa uzsāktā kara Ukrainā var saukt par pilsoņu.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš paziņojis, ka nepiekrīt šim viedoklim un katrai valstij ir “savs ceļš”. “Mēs noteikti neesam viena tauta. Jā, mums ir daudz kopīga. Mums ir kopīga vēstures daļa, atmiņa, apkārtne, radinieki, kopīga uzvara pār fašismu un kopīgas traģēdijas. Bet mēs, vēlreiz atkārtoju, neesam viena tauta. Ja mēs būtu viena tauta, tad Maskavā, visticamāk, apgrozītos grivnas un virs Valsts domes plīvotu dzeltenzils karogs,” sacīja Zelenskis. Dienā, kad Krievija iebruka Ukrainā, viņš arī uzsvēra, ka krievi un ukraiņi atšķiras, taču tas “nav iemesla būt ienaidniekiem”.