Pavasaris matu griezumu izvēlē ienesīs savas korekcijas , tāpēc esam sagatavojuši jaunu galeriju ar 20 interesantām frizūru idejām , bet ievadā turpinājums tēmai par matu izkrišanu.
Hormonu izraisīta matu izkrišana .Mūsu hormonālā sistēma ir ļoti jutīga un reaģē pat uz vismazākajām izmaiņām. Normālos apstākļos sieviešu dzimumhormons estrogēns nodrošina biezu matu augšanu. Daudzas sievietes ir piedzīvojušas sensacionālu matu apjoma pieaugumu grūtniecības laikā. Savukārt, vīrišķie hormoni (androgēni), kuri nelielos daudzumos atrodami arī sievietes ķermenī, neveicina matu augšanu.
Kā vīriešu, tā sieviešu organisms stresa stāvoklī izdala vairāk androgēna. Tas var izjaukt hormonālo līdzsvaru un novest pie matu izkrišanas. Īpaši smagos gadījumos dermatologs izrakstīs anti-androgēnu līdzekli. Tomēr visbiežāk cilvēkiem vienkārši jādzīvo mazāk steidzīgu dzīvi un vairāk jāatpūšas. Arī vairogdziedzera disfunkcija var veicināt matu izkrišanu. Jūsu ārsts var paņemt asins paraugu, lai veiktu hormonu līmeņa analīzi un noteiktu, vai par matu izkrišanu ir atbildīgas vairogdziedzera problēmas.
Matu zudums (matu lūšana) un matu kopšanas grēki. Kaut arī jūsu mati ir ļoti izturīgi, pārāk liels stress padara tos raupjus un trauslus. Tādu stresu var radīt, piemēram, matu balināšana, biežas matu krāsas maiņas, ilgviļņi vai bieža matu taisnotāja lietošana. Tik slikta apiešanās tiešā veidā neizraisa matu izkrišanu, bet var novest pie matu lūšanas. Mati var nolūst tuvu pie matu saknēm, radot neglītu, īsu matu grupas.
Iedvesmojies pati un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”1604″ gal_title=”mati482″]