NATO militāro mācību laikā, kas notiek netālu no Krievijas robežām, tiek izstrādāti Kaļiņingradas apgabala ieņemšanas scenāriji. To intervijā TASS paziņoja Vladimira Putina palīgs un Krievijas Jūras kolēģijas vadītājs Nikolajs Patruševs.
“Otro gadu pēc kārtas NATO pie mūsu robežām rīko lielākās mācības pēdējo desmitgažu laikā, kurās tiek praktizēti scenāriji Kaļiņingradas apgabala ieņemšanai, kuģošanas bloķēšanai Baltijas un Melnajā jūrā, kā arī preventīviem triecieniem Krievijas kodolieroču atturēšanas spēku pastāvīgajām bāzēm,” viņš apgalvo, norādot, ka NATO karaspēks it kā trenējas uzbrukt teritorijai no Viļņas līdz Odesai.
Turklāt, pēc Patruševa teiktā, Krievijas drošību atklāti apdraud Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena, NATO ģenerālsekretārs Marks Rute un Lielbritānijas premjerministrs Kīrs Stārmers. Viņš apgalvo, ka pēdējais to dara ar “sen mirušās Lielbritānijas flotes apšaubāmo spēku un kodolieročiem uz tās zemūdenēm”.
Vienlaikus Patruševs apgalvo, ka Lielbritānija pieliek pūles, lai nodibinātu kontroli pār Melnās jūras reģionu. “Šodien Londona visdedzīgāk cenšas iekļūt Melnās jūras reģionā. “Anglija jau ir izveidojusi “pretmīnu koalīciju” un tagad plāno nodrošināt eskortu tirdzniecības kuģiem, izmantojot savus kara kuģus,” viņš atzīmēja .
Martā Patruševs nosauca Somiju par Ziemeļatlantijas alianses “atspēriena punktu agresijai” pret Krieviju. Tādējādi Putina palīgs saskatīja vēsturiskas paralēles starp mūsdienām un 1939.–1940. gada Padomju un Somijas kara laikiem. Pēc viņa teiktā, tajā laikā Somijā “ultranacionālistiskie spēki pieprasīja “Lielās Somijas” izveidi, tika īstenota agresīva propagandas politika, lai sagrābtu padomju zemes, un tika veikta aktīva militarizācija”.
Vienlaikus Patruševs apgalvoja, ka pirms kara sākuma padomju vara spērusi “visus iespējamos diplomātiskos soļus, lai nodrošinātu ziemeļrietumu robežu drošību”, un līdz pat beigām centusies konfliktu atrisināt miermīlīgā ceļā, savukārt somu vēsturnieki “apzināti sagroza” faktus par šo periodu.