Vācijā šādus mandeļu bezē cepumiņus sauc par Makronen, tajos var izmantot arī marcipānu un ne tikai mandeles, bet arī citus riekstus, bet kopumā arī šie konditorejas izstrādājumi ir tie, kurus dēvējam par makarūniem.
Kā jau pārtikas izstrādājumiem ar gadsimtiem ilgu vēsturi, arī makarūnu gatavošanas tehnoloģijas ir plašas to daudzveidībā (piemēram, ir būtiska atšķirība starp franču un amerikāņu makarūniem), tāpēc šo recepti vēlāmies akcentēt kā ļoti pietuvinātu tieši tradicionālajiem vācu Makronen, kur šādi cepumiņi ir tradicionāls Ziemassvētku deserts.
Izmantosim 110 gramus pūdercukura, 100 gramus mandeļu miltus, 100 gramus sadrupinātas mandeles, 1 tējkaroti kanēļa un 2 olu baltumus, bet pārkaisīšanai vajadzēs vēl 20 gramus pūdercukura.
Bļodiņā iesijājam pūdercukuru, bet sietiņu, caur kuru to darījām, izkratām virs cepešpannā ieklātā cepampapīra. Pakāpeniski mainot miksera ātrumu, kārtīgi sakuļam olu baltumus un, kad putas ir jau gana biezas, ar mazu strūkliņu iemaisām masā izsijāto pūdercukuru. Mikseri liekam malā un ar karoti uzmanīgi iemaisām mandeļu miltus, sadrupinātas mandeles un kanēli.
No sagatavotās masas ar divām karotēm (ar vienu pasmeļam, ar otru palīdzam pārlikšanā) atdalām pa pikucim un izvietojam tos iepriekš sagatavotajā cepešpannā. Liekam līdz 130 grādiem uzkarsētā krāsnī bez gaisa cirkulācijas, cepam patuveni 25 minūtes, pēc tam vajadzētu turpināt cepšanu vēl 5 – 10 minūtes un sekot, lai cepumiņi nesāk brūnēt, bet efektīgāk noslēgumu varam padarīt tā, ja cepumiņus ar visu cepampapīru, uzmanīgi pārslidināsim uz restītēm zem cepešpannas un cepešpannu izņemsim ārā.
Daudzas saimnieces zinās, ka šeit problēmas būtība ir vēlmē sacept cepumiņu apakšas tā, lai neapdegtu virspuse, tāpēc arī aicinām izmantot restīšu variantu.
Noslēgumā trauslos cepumiņus ar visu restīti un cepampapīru izņemam no krāsns, pārkaisām ar pūdercukuru un tādējādi radām arī svētkiem nepieciešamo sniedziņa pieskaņu. Ļaujam pilnībā atdzist un pasniedzam galdā.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!