52 gadus vecais mūziķis Maikls Smits ir apsūdzēts pirmajā lietā par “mākslīgi uzpūstiem straumēšanas skaitļiem” ASV vēsturē, paziņoja ASV Ņujorkas Dienvidu apgabala prokuratūra .
Vairāk nekā piecus gadus Smits, izmantojot viltotus kontus un robotprogrammas, klausījās tūkstošiem savu dziesmu,kuras tika izdotas ar dažādiem nosaukumiem un saņēma honorārus no platformas. Ieraksti patiesībā nebija mūzika, un tos ģenerēja neironu tīkls.
Gan “izpildītājiem”, gan viņu “dziesmām” tika doti nejauši nosaukumi, piemēram, “Zygophyllaceae” vai “Zyzomys” (Austrālijas grauzēju suga ar biezu asti).
Vīrietim bija divi līdzdalībnieki, tostarp AI startapa dibinātājs, kas viņam piegādāja dziesmas, un promoteris. Viņš vienojās ar abiem dalīties 10-15% no ienākumiem, kuru kopējā summa bija 12 miljoni dolāru.
Kopumā Smits nenosauktā straumēšanas platformā savāca 4 miljardus straumējumu. Viņš nonāca pie mākslīgā intelekta izmantošanas, jo aozinājās, ka vienkārša krāpšanās ar nelielu skaitu skaņdarbu būtu atklāta nekavējoties, sacīja prokurori.
Desmitiem gadu aiz restēm
Smita ierakstu “piegādātājs” sarakstē ar viņu atzīmēja, ka kopš 2020. gada neironu tīkls ir iemācījies ģenerēt vokālu un “dziesmu kvalitāte” ir uzlabojusies, taču tas viņus nepasargāja no aizdomām no straumēšanas pakalpojuma puses par noteikumu pārkāpšanu.
Platformas vadība Smitam vairākas reizes draudēja ar maksājumu pārtraukšanu, taču viņš apliecināja, ka visas dziesmas ražo pats un neizmanto mākslīgo intelektu. Neskatoties uz viņa protestiem, maksājumi tika pārtraukti 2023. gadā.
Savas “karjeras” kulminācijā Ziemeļkarolīnā dzīvojošais Smits no platformas saņēma vairāk nekā 100 000 USD mēnesī, izmantojot vairākus robotus no virtuālajiem datoriem savā mājā Ņujorkā, atzīmēja prokurori.
Tagad vīrietim draud desmitiem gadu cietumā. Viņš tiek apsūdzēts trīs apsūdzībās par tehnisko krāpšanu, sazvērestību tehniskas krāpšanas izdarīšanai un sazvērestībā, lai veiktu naudas atmazgāšanu. Par katru apsūdzību paredzētais maksimālais sods ir 20 gadi cietumā. Smits tiks tiesāts viņa mītnes štatā.
Viņa līdzdalībnieku aizturēšana pagaidām nav zināma, un apsūdzības teksts neatklāj viņu identitāti.
Mediji jau iepriekš ziņojuši, ka ASV lielākās izdevniecības iesniedza prasību tiesā pret vairākiem AI jaunizveidotiem uzņēmumiem mūzikas radīšanas jomā. Saskaņā ar vadošo mākslinieku izdevēju teikto, uzņēmumi izmantoja ar autortiesībām aizsargātus materiālus, lai apmācītu savus neironu tīklus.
Savukārt žurnālists Filadelfijā izmeklēja vietējo “itāļu rakstnieku” — pavārgrāmatu autors, iespējams, izrādījās neironu tīkls.