Šoreiz saviem lasītājiem piedāvājam dizaina klasiku , slaveno Džordža Nelsona platformas solu ( Platform Bench by George Nelson ) . Autors pirmoreiz sabiedrībai to atrādīja 1946.gadā un , kopš tā laika tas kļuvis par īstu stila ikonu . Ārtelpās , birojos , dzīvokļos , sēdēšanai , kā galds vai priekštelpas mēbele , šī soliņa pielietojums nekad nav ticis nekādi reglamentēts . Ja arī jūs iedvesmos šī ideja , nākošā svarīgākā nianse pēc tā ,ka oriģināls Nelsona soliņš sastiprināts tikai ar līmi , ir kāju izvēle . Sākotnēji soliņiem tika izmantoti izvērsti četrstūri no metāla , bet kad soliņš guva plašāku pielietojumu , dizainā tika pieļautas arī adatu vai zaru kājas , bet arī šeit katram pašam iz jāizvērtē paredzamā slodze un , protams , mūspuses mēbeļu furnitūras tirgotāju piedāvājums.
Ar jau pieminētās furnitūras iegādi būs jāsāk sastādīt tālākais projekta budžets . Šeit varam ņemt vērā , ka oriģinālo solu cena svārstās no 250 līdz 900 eiro , visdārgākie izgatavoti no kļavas , bet arī lētāko nosacīto dārdzību nosaka koksnes kvalitāte un , ja izvēlēsimies priedi , tad tas ir jādara ļoti rūpīgi pārbaudot katru brusu . Protams , pirms tam mājās būs jāveic arī materiālu aprēķins , tāpēc minēsim trīs šī soliņa standarta izmērus – 122 X 122 , 152 X 152 un 182 X 122. Pirmais skaitlis ir garums , bet otrais platums centimetros . Katrā vertikālē ir 12 brusas ( tātad , arī 11 atstarpes , kas kopā veido 23 dalījumus – piemēram , 122 cm platajam solam , katras brusas platums tad sanāk 5,3 centimetri un , ja zinām ,ka veikala standarts ir 5 centimetri , nāksies piedomāt arī pie šī aspekta! ) . Pārējie izmēri visiem modeļiem ir vienādi – augstums 35,5 centimetri , bet kāju platums apakšā 47 centimetri . Lūk , ja esam precīzi , dodamies tālāk , bet ja vēlamies savādāku variāciju , darām tā , jo retums nav arī garāki soliņi ,ar trešo kāju vidū , u.t.t.
Ja būsiet precīzi aprēķinājuši kokmateriālu daudzumu , ne mazāk rūpīgi nāksies piestrādāt pie precizitātes arī tālākajā procesā.Piemēram , attēlos galerijā varat redzēt , ka vidējā no šķērssijām veidota no divām salīmētām brusām , bet autors to izskaidro ļoti vienkārši – veikalā nebija 100 X 100 brusas 1,5 metru garumā , bet man nevajadzēja 3 metrus … Tātad , pieeja patiešām ir pārdomāta it visā un , ja arī jūs izmantosiet lineālu un zīmuli , nebūs grūti precīzi sarievot šķērssijas ,kurās tad ar līmi arī stiprināsim visu konstrukciju .Lakot vai krāsot , arī šī izvēle paliek jūsu ziņā!
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!
[Best_Wordpress_Gallery id=”329″ gal_title=”nelsons”]