Ja vēlaties patiešām unikālu dārzu , ieklājiet tajā mozaīkas celiņus . Patiešām , tas būs unikāli ,jo katru akmentiņu vai kāda cita materiāla lausku nāksies iestrādāt paša rokām un pat katra atsevišķā flīze vai plātne , nekad neizdosies vienādas . Mozaīka celiņos var būt gan no vienas krāsas oļiem , gan daudzkrāsaina , gan vertikālā zīmējumā veidota ,gan apļveida , gan jebkurā citā ģeometriskā formā . Jā, tieši oļi šeit būs vispiemērotākie , jo tos pašam vairs nevajadzēs pulēt ieapaļās formās . Par visu gadu tūkstošos ir parūpējies ūdens .
Kā tas ir visiem klājumiem , vispirms ir jāizveido labs pamats. Jānoņem velēna un pārējais zemes slānis , jo arī celiņam , pa kuru tikai staigāsiet , pamatu veido vismaz 25 centimetru dziļumā. Celiņa platums obligāti ir jānorobežo ar stabilām un cieta materiāla ,piemēram, betona apmalēm . Apakšējā kārtā 15 centimetru biezumā jāieber grants un segums rūpīgi jānoblietē . Nākošajā kārtā kaisām sausu smilts un cementa maisījumu atlikušo 10 centimetru biezumā un tajā ” spraužam ” iepriekš sagatavotos oļus . Pieredzējuši speciālisti iesaka vispirms iecerēto ornamentu salikt vienkāršā ,samērogotā , smilšu klājumā un tikai , kad būsiet pārliecinājies par to , ka būs skaisti , pa vienam akmenim pārceliet zīmējumu uz galīgā klājuma . Kad tad būs paveikts , visu kārtīgi aplaistiet ar ūdeni, bet spodrumam varat izmantot arī smidzinātāju . Katram olim no sagatavotās masas būtu jābūt ārā ne vairāk par dažiem centimetriem (lielākiem akmeņiem ,līdz 5 cm ) ,bet līmeņošanu varat veikt ar dēli – tai viegli uzkāpjot .Cementa maisījums sacietēs ātri ,uz tā drīkst kāpt virsū , tomēr pilnai sacietēšanai vajadzētu pat līdz 2 nedēļām pārklāt segumu ar plēvi un tikai tad sākt to izmantot.
Nākošais risinājums ir ” soļu flīzes ” . To nosaukumā ir ietverta dubulta jēga , jo tās ir gan flīzes , gan tām jāatrodas soļa attālumā vienai no otras . Šo flīžu pagatavošanai vajadzēs elastīga materiāla pildnes formām . Sagatavojam cementa – smilšu javu un 5 cm biezumā ieklājam to formās , izlīdzinām un veidojam ornamentu no akmeņiem . Flīzes būs gatavas pēc 24 stundām , tomēr arī šeit vajadzētu pagaidīt līdz 2 nedēļām ilgi , pirms dosim tām pilnas slodzes ikdienu , bet pa to laiku varat tajās iebetonētos akmeņus nospodrināt no javas traipiem.
Visos gadījumos ,vajadzēs ļoti daudz skaistu akmeņu , bet procesā varat izmantot arī pa kādai stikla , ķieģeļa vai dakstiņa lauskai .Atcerieties , ka šie nav tik izturīgi materiāli kā akmens , tāpēc agrāk vai vēlāk , bet nodils .