Tā kā daļa svētku pasākumu notiek āra apstākļos – Mežaparka Lielajā estrādē, Daugavas stadionā, Esplanādē, Vērmanes parkā u.c. – kā arī, lai svētku rīkotāji varētu operatīvi reaģēt uz sarežģītām situācijām, kuru cēlonis ir bīstami laika apstākļi, VSIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) nodrošinās pasākuma organizatorus, dalībniekus un viesus ar meteoroloģisko informāciju.
LVĢMC sniegs detalizētas laika apstākļu prognozes un brīdinājumus svētku rīkotājam – Latvijas Nacionālajam kultūras centram, bet LVĢMC mājaslapā, kā ierasts, būs pieejama prognoze un, nepieciešamības gadījumā, arī brīdinājumi par laika apstākļiem Rīgā un arī visā Latvijā.
Tas ir īpaši svarīgi, jo paredzams, ka svētku nedēļā Rīgā ieradīsies 43 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta Dziesmu un deju svētku tradīciju. Septiņas dienās notiks vairāk nekā 65 pasākumi – koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas un folkloras kopu u.c. svētku dalībnieku uzstāšanās. Svētkus klātienē varēs vērot 500 000 apmeklētāju.
LVĢMC Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītāja Laura Krūmiņa, raksturojot laika apstākļus dziesmu un deju svētku nedēļas laikā, uzsvēra, ka tie būs mainīgi: “Šobrīd prognostiskā informācija, kas pieejama tuvāko 10 dienu periodam, liecina par to, ka sinoptiķiem arī prognožu sagatavošana nebūs vienkārša. Jūlija pirmās dienas būs vēsas, jo pūtīs brāzmains un dzestrs ziemeļu puses vējš, gaidāms arī lietus. Savukārt svētku nedēļas otrajā pusē lietus varbūtība mazinās un gaidāms, ka pakāpeniski gaiss kļūs arī siltāks, tomēr svētku izskaņas dienām – 7. un 8. jūlijam – prognozes vēl ir ļoti mainīgas: vienlīdz augsta varbūtība ir gan tam, ka dienas būs saulainas un karstas, gan arī tam, ka gaidāmas lietusgāzes ar pērkona negaisu. Ik dienu sekosim prognožu datiem un nedēļas gaitā informāciju noteikti precizēsim.”
LVĢMC apkopo un apstrādā vides datus, sniedzot objektīvu un droši ticamu informāciju par vidi sabiedrībai, valsts un pašvaldību institūcijām, nodrošina hidroloģisko un meteoroloģisko prognožu un brīdinājumu sagatavošanu, veic klimata pārmaiņu analīzi, īsteno vides monitoringu un nodrošina zemes dzīļu fonda ģeoloģisko pārraudzību un zemes dzīļu racionālu izmantošanu, kā arī realizē valsts politiku ģeoloģijas, hidroloģijas, meteoroloģijas, klimatoloģijas, gaisa kvalitātes un pārrobežu gaisa piesārņojuma ietekmes jomā.