Lufthansa lidmašīna, kas bija ceļā no Frankfurtes uz Sevilju, medicīniskās palīdzības nepieciešamības dēļ nolaidās Madridē. Spānijas gaisa satiksmes negadījumu izmeklēšanas CIAIAC galīgajā ziņojumā, kas publicēts aizvakar, redzams, cik dramatiska bija situācija 10 700 metru augstumā.
2024. gada 17. februārī Lufthansa Airbus A321 pacēlās no Frankfurtes pie Mainas uz Sevilju ar 199 pasažieriem un sešiem apkalpes locekļiem. Pulksten 10:31 kapteinis atstāja kabīni, lai dotos uz tualeti. Ziņojumā teikts: “Pēc kapteiņa teiktā, otrais pilots šajā brīdī šķita vesels un modrs.”
Bet tikai dažas sekundes vēlāk balss ierakstītājs ierakstīja “aizdomīgas skaņas”. 38 gadus vecais otrais pilots acīmredzot bija sabrucis pēc krampju lēkmes! Sistēma reģistrēja pastiprinātu spiedienu uz pedāļiem, dažādu slēdžu aktivizēšanu sistēmā un nelielu virziena maiņu, ko, domājams, izraisīja bezsamaņā esošā vīrieša ķermenis. Par laimi, autopilots darbojās visu laiku un atgrieza lidmašīnu pareizajā kursā.
Kad kapteinis astoņas minūtes vēlāk mēģināja atgriezties kabīnē, durvis neatvērās. Saskaņā ar ziņojumu, drošības pēc durvis vienmēr ir aizslēgtas. Ikvienam, kurš vēlas iekļūt, jāievada piekļuves kods: “Ievadot šo kodu, tiks aktivizēts skaņas signāls, lai informētu pilotus, ka viņiem tiek lūgts iekļūt pilotu kabīnē.” Pēc tam apkalpei tas ir jāapstiprina un jāatslēdz durvis, izmantojot slēdzi.
Bet otrais pilots bija bezsamaņā! Lufthansa kapteinis piecas reizes mēģināja iekļūt kabīnē. Plkst. 10:42 apkalpe uzsāka avārijas procedūru. Vīrietis pie vadības ierīcēm acīmredzot bija atjēdzies: “Viņš manuāli atvēra pilotu kabīnes durvis no iekšpuses.”
Lidmašīnas komandieris pārņēma vadību un nolēma veikt avārijas nosēšanos Madrides lidostā, jo otrais pilots “bija bāls, svīda un dīvaini kustējās”. Ārsts, kas atradās lidmašīnā, parūpējās par vīrieti, līdz brīdim, kad lidostas glābēji pārņēma pacientu.
Saskaņā ar ziņojumu, “pēkšņa un smaga darbnespēja bija neiroloģiska traucējuma simptoms, ko pacients neatklāja vai kas netika atklāts pirms lidojuma veikto medicīnisko pārbaužu laikā”.