Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) pamatojoties uz sabiedrībā virmojošo pretrunu apvīto jautājumu par un pret depozītu sistēmas ieviešanu Latvijā, uzskata, ka nedrīkstam šo jautājumu politizēt, jo ņemot vērā aprēķinātos ieguldījumus sistēmas ieviešanā, ir kritiskāk jāizvērtē visas pozitīvās, negatīvās puses un ieguvumi sabiedrībai un dabai. LOSP uzskata, ka izvērtējot uzņēmēju un ražotāju vēlmes, šis jautājums ir kritiski jāizvērtē, nesasteidzot tā pieņemšanu, bet atliekot pēc vēlēšanām.
LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “Pamatojoties uz LOSP dalīborganizāciju iebildumiem, atbalstam savu biedru un citu organizāciju nostāju, pret iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, bet ne jau tāpēc, ka atbalstam tukšo dzērienu taru mētāšanos dabā, bet gan pamatojoties uz neadekvāto sistēmas izveides izmaksu rēķina. Ja šāda sistēma neuzliktu papildus slogu ražotājiem, tirgotājiem un atkritumu apsaimniekotājiem, tad varam plānot kādas dabai draudzīgas un sabiedrībai ērtas un lētas sistēmas izveidi. Arī 25.aprīlī notikušajā Pārtikas nozares padomes sēdē visas klātesošās puses pauda noraidošu attieksmi, kamēr nebūs pierādīta sistēmas rentabilitāte un ieguvums tautsaimniecībai un videi, izņemot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.”
Ināra Šure, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas Padomes priekšsēdētāja:” Latvijā visa uzmanība nez kāpēc tiek virzīta uz depozītsistēmu (bet kur paliek sadzīves ķīmijas iepakojums, siltumnīcu plēve, plastmasas trauciņi utt). Tā vietā vajadzētu sekot Eiropas Savienības (ES) priekšlikumiem un iniciatīvām par visa veida plastmasas pārstrādi, kam ES arī plāno finansiālo atbalstu. Lai nepiegružotu Latviju, nepieciešams plašāks skatījums uz atkritumu šķirošanu un tā pārstrādi, piesaistot ES līdzekļus. Latvijas dzērienu ražotāji nav pret depozīta sistēmu kā tādu, bet gan par veidu kā to šobrīd VARAM mēģina ieviest, nerēķinoties ar izmaksām, laika termiņiem un to, cik tā Latvijas situācijā būs efektīva un piemērota. Jāatzīmē, ka pirms nepilna gada, VARAM atzina, ka šī sistēma ir neefektīva un Latvijā netiks ieviesta. Kas tagad par šo laiku ir mainījies, atliekt vienīgi minēt.”
Tā kā LOSP pārstāv arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas intereses, zem kuras savukārt ir liela daļa uzņēmumu, tie ir izvērtējuši, ka plānotajos grozījumos Iepakojuma likumā nav sniegta detalizēta informācija par sistēmas ieviešanas un realizēšanas izmaksām Latvijā, kā arī tā ietekme uz maziem un vidējiem uzņēmumiem. Turklāt, ja sistēmas izmaksas tiek lēstas 30 miljonu apmērā, un tas skars 2% no kopējā atkritumu daudzuma, vai tomēr rentablāk nebūtu attīstīt un līdz galam sakārtot, un attīstīt esošo dalīto konteineru sistēmu.