Pēc tam, kad tirdzniecības centri no plauktiem izņēma Krievijas un Baltkrievijas preces, mazumtirdzniecības tīkli dalījās ar informāciju par to, kas plauktos vairs nebūs, raksta Delfi.lt (Šeit)
Tiek ziņots, ka atrasti citi pazīstamo preču piegādātāji, taču ir arī tādi, kurus tagad grūti ar kaut ko aizstāt. Tajos ietilpst soda, tās trūkums joprojām ir jūtams.
Veikalu tīkla Iki pārstāve Vaida Budrene sacīja, ka šobrīd praktiski nav tādu preču, kuras nevarētu atrast kā alternatīvu. Tajos ietilpst tikai Borjomi minerālūdens.
“Pārsvarā mums bija krievu un baltkrievu alkohols, pārsvarā degvīns. Vēl viena preču daļa – tējas, šampūni, kondicionieri, zivju produkti – kūpinātas zivis u.c. Tos var aizstāt ar citiem,” viņa sacīja. Budrene stāstīja, ka tagad sāli ved no Čehijas, taču ir problēmas ar sodas piegādi.
“Vienīgā lieta, ko joprojām ir grūti nomainīt, ir soda. Tā bija Krievijas, tagad sodas nepietiek. Turklāt tā tika masveidā izpārdota, pārdošanas apjoms pieauga 10 reizes, ”viņa atzīmēja. Pēc Budrenes teiktā, sortimentā vairs nav Siberica šampūnu, Greenfield tējas, Borjomi un Russian Standard degvīna, Zelionaja Marka.
Norfa veikalu tīkla vadītājs Dainius Dundulis sacīja, ka pēc līgumu laušanas ar Krievijas un Baltkrievijas preču piegādātājiem vienīgā problēma ir sodas piegāde.
“Ja godīgi, tā ir problēma. Varbūt kaut ko atradām, bet piegādes ir mazas. Alternatīvas ir, bet pagaidām maz. Domāju, ka tas ir laika jautājums, problēma tiks atrisināta,» viņš teica.
“Tiem, kas ražo cepamo pulveri, arī šobrīd nav sodas,” sacīja Dundulis, sakot, ka sāls jautājums ir atrisināts. Viņaprāt, sodas krājumu atjaunošana prasīs no 3 mēnešiem līdz gadam. Viņš sacīja, ka nevar pateikt, vai turpmāk tīkla veikalos parādīsies Baltkrievijas un Krievijas preces.
“Es esmu no tiem, kas cenšas neteikt ”nekad”, bet šodien tas ir nereāli,” sacīja uzņēmējs.
Rimi Lietuva pārstāve Gabriele Šereniene sacīja, ka viņiem nav tādu preču, kas pazuda pēc Krievijas un Baltkrievijas preču noraidīšanas. Visiem izdevās atrast aizstājēju.
“Galvenais izaicinājums joprojām ir saulespuķu un rapšu eļļa, jo Ukraina un Krievija bija tās galvenie ražotāji. Ir jautājums par griķiem jaunajā sezonā, nav zināms, vai Ukraina varēs izaudzēt un eksportēt ražu,” viņa sacīja.
Pēc Šerenienes teiktā, no plauktiem pazuduši tādi tirdzniecības zīmoli kā BAIKAL, DARIDA, ESSENTUKY, BALTIKA alus, BELUGA degvīns, ZELIONAJA MARKA, MAJSKIJ CHAJ tēja, vairāku veidu sēklas.
Maxima pārstāve Ernesta Dapkene arī prezentēja produktu sarakstu, ko pircēji plauktos neatradīs: Borjomi minerālūdens, Tarkhun un Baikāla limonāde, Greenfields tēja, Jardin kafija, Moment līme, Meller saldumi, Conte zeķes, Santa Bremor zivju produkti.
Dapkene arī atzīmēja, ka bija daudz problēmu atrast sodu. Tagad tā tiek vesta no Bosnijas un Hercegovinas, un tiek meklēti citi piegādātāji.
Lidl Lietuva pārstāve Līna Šķērsīte pastāstīja, ka Krievijas un Baltkrievijas preces viņiem bijušas tikai īpašo akciju laikā un to daudzums bijis neliels. “Līdz ar to sortimentā izmaiņas nav notikušas,” viņa atzīmēja, sakot, ka joprojām pārdod ukraiņu saldējumu.