Divas nedēļas pirms Ziemassvētkiem tiekam priecēti ar saulainām dienām, tādas iespējamas arī līdz svētkiem, tomēr skaidrs ir viens – kārtīga ziema visā Latvijas teritorijā vēl ilgi neplāno iestāties.
Šajā gadalaikā īpaši nākas uzsvērt gana lielās gaisa temperatūru atšķirības dažādos Latvijas reģionos, jo gaisa temperatūrai lavierējot ap 0 grādiem, jau šajā nedēļā, ceturtdien un piektdien, vienlaikus piedzīvosim mazus plusus jūras piekrastē un pat līdz mīnus 10 grādiem Latvijas austrumu pusē. Tam sekos brīvdienas ar visa veida nokrišņiem visā valsts teritorijā un, ja daudzviet arī kas uzsnigs, arī šoreiz tas jau drīz nokusīs. Lai gan, meteoroloģiskajās kartēs tieši tāpat, daudzviet, īpaši austrumu pusē, Ziemassvētku vakarā Latviju klās 1-3 cm bieza sniega sega, kura tur varētu noturēties jau no šīs nedēļas izskaņā sasnigušā un nenokusušā
Visu minēto pavadīs pamatīga vēja pastiprināšanās visas jaunās nedēļas garumā, bet arī tas nebūs viendabīgs savos virzienos. Prognozes šim periodam ļauj piešķirt arī poētiskāku aprakstu, jo sakritīs tā, ka šis nemiera periods noslēgsies līdz ar astronomiskās ziemas iestāšanos, kas šogad iekrīt naktī no 21. uz 22. decembri.
Tieši šajā laikā pie Īslandes izveidosies spēcīgs ciklons, kura iepriekšējās prognozes bija galvenais ”baltu Ziemassvētku” vēstnesis. Šobrīd tā ietekme pārcēlusies tikai uz Skandināviju, bet to, kas no varenā ciklona būs palicis pāri Ziemassvētku vakarā, varat redzēt attēlā – pavisam niecīgs cikloniņš pie Vācijas.
Galvenās darbojošās personas joprojām būs divi spēcīgi anticikloni, tomēr ”mūsējais” būs tas, kurš atrodas virs Atlantijas okeāna. Otrā, virs Krievijas esošā ietekme būs tikai mazā ciklona noturēšana, jo otrs, potenciāli ietekmīgais ciklons atradīsies Barenca jūrā, kur arī koncentrēsies visi lielākie sniega mākoņi.
Ziemassvētku nedēļā (no 23.decembra) Latvijā vairāk ieplūdīs vēsie D-DA puses vēji, tomēr ciklonam virzoties uz mūspusi, saņemsim arī pa kādam siltākam DR puses pūtienam, tā kā visa šā iespaidā gaisa temperatūra var svārstīties +5 līdz mīnus 10 robežās. Un, ja tajos tomēr ietrāpīs kāds biezāks mākonītis, atbilstoši gaisa temperatūrai tas arī piezemēsies.