Pateicībā par ieguldīto darbu XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku norisē, 25. jūlijā koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā “Civita Nova” Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis aicināja kolektīvu vadītājus uz saviesīgu tikšanos.
Liepājas kolektīvu gatavošanās Dziesmu un Deju svētkiem ir intensīvs daudzu gadu ikdienas darbs, kas piepilda kultūras dzīvi, kopj un popularizē tradīcijas un nes Liepājas un visas Kurzemes vārdu Latvijā un pasaulē. Paužot lepnumu un saviļņojumu par liepājnieku ieguldījumu svētkos, Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks savā uzrunā sacīja:
“Šie svētki man personīgi bija vieni no iespaidīgākajiem šīs tradīcijas vēsturē. Paldies visiem iesaistītajiem, kuri ar lielu atbildību nesa Liepājas vārdu Dziesmu un Deju svētkos – dalībniekiem, kolektīvu vadītājiem un koordinatoriem. Paldies jums par lielo darbu, izturību un izcilu svētku sajūtu radīšanu! Man ir tiešām liels lepnums par Liepāju un liepājnieku izaugsmi un labo sagatavotību!”
Pateicības vārdus teica arī priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, kā arī Liepājas kolektīvu koordinatore – Tautas mākslas un kultūras centra direktore Baiba Kļava.
Lai gan Dziesmu un Deju svētki galvenokārt saistās ar koru un deju kolektīvu priekšnesumiem, tajos piedalās arī daudzu citu amatiermākslas nozaru pārstāvji un kolektīvi. Visas svētku nedēļas garumā Liepāju svētku sarīkojumos pārstāvēja arī pūtēju orķestris, vokālie ansambļi, mazākumtautību kultūras kolektīvi, folkloras kopas, lietišķās mākslas studijas un jauniešu amatierteātris.
Pateicībā par ieguldīto darbu koru mūzikas attīstībā Liepājā un Latvijā uz svinīgo tikšanos bija aicināti arī šo Dziesmu un Deju svētku Goda virsdiriģents Jēkabs Ozoliņš un virsdiriģente Ilze Valce, kuriem bija tas gods diriģēt tūkstošbalsīgo kopkori lielajā Mežaparka estrādē.
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki notika no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Liepāju svētkos pārstāvēja 34 amatiermākslas kolektīvi ar vairāk nekā 800 dalībniekiem – deviņi kori, vienpadsmit deju kolektīvi, divi vokālie ansambļi, pūtēju orķestris, četri mazākumtautību kolektīvi, trīs folkloras kopas, amatierteātris un trīs tautas lietišķās mākslas studijas.
Par muzikālo noformējumu pateicības pasākumā rūpējās Liepājas postfolka apvienība “Saule i tuvāk”.
Informāciju sagatavoja
Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes
“Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs”
Projektu vadītāja
Linda Zajarska