Lai veicinātu mākslinieku un radošo personību starptautisko pieredzes apmaiņu, realizētu jaunus kultūras projektus un dalītos savstarpējā pieredzē, septembra beigās Liepājā norisināsies projekta “Future DiverCities – Creativity in an Urban Context” aktivitātes. Vairāku dienu garumā notiks dažādi pasākumi – sociālo inovāciju forums, eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”, kā arī tai sabiedrības daļai, kurai ikdienā liegta iespēja apmeklēt pilsētvidē notiekošo, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību tiks sniegta iespēja iepazīt Liepāju.
“Liepājas pilsētas pašvaldība jau vairākus gadus ir iesaistījusies projektā “Future DiverCities”, kura galvenais mērķis ir daloties pieredzē un dažādās radošuma metodēs, veidot starptautisku mākslinieku kopienu un radīt jaunus kultūras produktus. Liels prieks un gandarījums, ka šoruden mēs pie sevis Liepājā varēsim uzņemt projekta partnerus un māksliniekus no vairākām valstīm, lai vairāku dienu garumā diskutētu, baudītu un izzinātu dažādus jaunus kultūras un mākslas procesus,” sacīja Liepājas pilsētas pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.
Sadarbībā ar skaņu ierakstu kompāniju “Dirty Deal audio”, no 20. līdz 28. septembrim Liepājā norisināsies starptautiskā eksperimentālās elektroniskās mūzikas nometne “Baltic Trail”, kuras ietvaros pirmo reizi Latvijā plašākai publikai būs iespēja piedzīvot imersīvās jeb telpiskās skaņas instalāciju un koncertu vairākos seansos.
Nedēļas laikā 12 dalībnieki radīs vismaz četrus sadarbības projektus, plašākai publikai pirmatskaņojot nometnē radītās audiovizuālās koncertprogrammas, kā arī sniedzot solo priekšnesumus. “Baltic Trail” noslēguma pasākumu ciklā būs dzirdami arī pēdējo gadu aktuālāko eksperimentālās elektroniskās mūzikas skatuves projekti un citu neatkarīgo mākslinieku solo priekšnesumi.
Tostarp laikā mūzikas nometnē “Baltic Trail” piedalīsies divas multimediju viesmākslinieces no Norvēģijas un Horvātijas, kas audio performancēm nometnes laikā veidos vizuālo dimensiju. Mākslinieču darbus ikviens interesents varēs piedzīvot 27. septembrī plkst. 20.00 kultūras centrā “WISE”.
Tāpat nometnes laikā tiks apciemoti Liepājas Veco ļaužu dzīvojamās mājas iedzīvotāji un tiem cilvēkiem, kuri dažādu veselības problēmu dēļ nespēj apmeklēt Liepājas kultūras pasākumus, vai vienkārši pastaigāties pa pilsētu, ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību tiks parādīts, kā Liepāja pēdējo gadu laikā mainījusies un kāda tā izskatās mūsdienās. Ar virtuālās realitātes palīdzību ikvienam būs iespēja iepazīt pilsētu no jauna.
Savukārt, 26. septembrī koncertzālē “Lielais dzintars” no pulksten 8:30 norisināsies Sociālo inovāciju forums, kurā dažādu nozaru viedokļu līderi dalīsies savā redzējumā un pieredzē par kultūrvidi, radošo ekonomiku un tās izaicinājumiem, tostarp apskatot tādas globālas tēmas kā mākslas ietekme uz klimata pārmaiņām, pilsētas attīstības un inovāciju perspektīvas jauniešu acīm, sabiedrībai aktuālu sociālo problēmu un izaicinājumu risinājumi ar inovāciju palīdzību u.c.
Uz forumu īpaši aicināti politiķi un galvenie politikas veidotāji, kultūras, izglītības, mediju un radošo industriju pārstāvji, IT jomas speciālisti, sociālās uzņēmējdarbības praktiķi, kā arī jaunieši.
Detalizētu informāciju par visu plānoto aktivitāšu norises vietām un laiku aicinām meklēt Liepājas pilsētas mājaslapā www.liepaja.lv, Liepājas Kultūras pārvaldes sociālo tīklu kontā Facebook, kā arī pilsētas kopīgajā notikumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.
Projekta īstenošanu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Komisijas programmu “Radošā Eiropa”. Projekta aktivitātes veido Liepājas Kultūras pārvalde sadarbībā ar Magnetic Latvia.
Par projektu “Future DiverCities – Creativity in an Urban Context””
Projekta būtība ir pētīt mākslas un radošuma nākotnes ilgtspēju Eiropas pilsētvidēs. Projekts iesaista vietējo sabiedrību un apskata kultūras daudzveidību, vienlaikus apvienojot Eiropas vadošo radošuma centru tīklu, rosinot un atbalstot radošumu un inovācijas, attīstot topošos talantus un palīdzot radīt mākslas un radošo darbu izplatīšanas tīklu. Liepājas Kultūras pārvalde projektā ir viens no 8 partneriem, līdzās Savonia Universitātei no Somijas un nevalstiskām organizācijām “1DLAB” un “Seconde Nature” (Francija), “Public Art Lab” (Vācija), “ANTI festival” (Somija), “BEK” (Norvēģija) un “Kontejner” (Horvātija).
Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
Attīstības projektu vadītāja
Daira Bērtule