1. decembrī Rožu laukumā iemirdzējās Liepājas pilsētas skaistākā rota – Ziemassvētku egle. Tūkstošiem liepājniekus un Liepājas viesus pasaku zemē aizveda krāšņs mūzikls par Skaistuli un Briesmoni. Mazie apmeklētāji varēja piedalīties radošās darbnīcās un aktivitātēs apburtās pils istabās. Ikvienam bija iespēja apciemot Ziemassvētku vecīti un pačukstēt viņam savu vēlēšanos.
Pasākums sākās ar īpaši iestudētu mūziklu par Skaistuli un Briesmoni “Pasaka tik sena kā laiks”. Uzvedumā Skaistulei ne tikai izdevās lauzt pilij uzlikto lāstu un atkausēt Briesmoņa salto sirdi, bet arī visiem apmeklētājiem atklāt patiesās svētku vērtības un to, kā tās atrast steidzīgajā ikdienā. Mūzikla noslēgumā pasākuma apmeklētājus uzrunāja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, norādot, ka klātesošo mirdzošajām acīm nepieciešama vien tikpat mirdzoša egle. Ar skaļiem aplausiem un simbolisku uguņošanu tika atklāta Liepājas Ziemassvētku egle.
Uzvedumā uzstājās Liepājas teātra aktieri – Everita Pjata-Gertnere Skaistules lomā, aktieris Viktors Ellers Briesmoņa lomā, aktieris Kaspars Kārkliņš galma pārziņa lomā. Par muzikālo noformējumu rūpējās Briesmoņa orķestris, komponista Jāņa Strazda vadībā. Ar deju priekšnesumiem apmeklētājus priecēja dejotāji, pieckārtējie Latvijas čempioni sporta dejās Marts Puniņš un Dana Jākobsone, kā arī Latvijas čempioni junioru grupā Oļegs Bērziņš un Anna Bērziņa. Mūzikla režijas autori radošā apvienība “Šarmants”.
Svētku laikā mazie liepājnieki un viņu vecāki ar prieku apmeklēja trīs Apburtās pils istabas, apguva jaunas prasmes un izbaudīja piedāvātās izklaides. Tējas istabā kopā ar Tējkannas kundzi un viņas dēlu krūzīti Čipu mini tējnīcas meistarklasē radīja savas Ziemassvētku tējas recepti, Polonēzes istabā kopā ar princi un princesi mazie kungi un dāmas apguva klanīšanās un kniksēšanas mākslu, savukārt zklaižu istabā varēja sastapt galma ākstu, kurš rādīja dažādus trikus un zīlnieci, kura paredzēja nākotni.
Tradicionāli apmeklētāji devās ciemos pie Ziemassvētku vecīša un pastāstīja par saviem kvēlākajiem sapņiem. Tāpat galma apmeklētāji baudīja iespēju Pils virtuvē iegādāties un nobaudīt dažādus ēdienus, gardumus un našķus– sātīgu ēdienu cienītāji nogaršoja štovētus kāpostus, desiņas un krāsnī ceptus kartupeļus ar pildījumu, savukārt saldummīļi mielojās ar āboliem karamelē, beļģu vafelēm un pankūkām.
Liepājas pilsētas egles atklāšanas pasākumu organizēja Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.
Informāciju sagatavoja:
Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
Attīstības projektu vadītāja
Daira Bērtule