Lielbritānijas bruņoto spēku ģenerālis sers Rolijs Vokers prognozē, ka globālie konflikti uzliesmos agrāk, nekā tika prognozēts iepriekš.
Lielbritānijas bruņoto spēku ģenerālis sers Rolijs Vokers prognozē, ka Krievijas pārbruņošanās, Ķīnas Taivānas plāni un Irānas kodolieroču ambīcijas var apvienoties, veidojot “singularitāti”, kas ir daudz postošāka pasaules mieram, nekā tika prognozēts iepriekš. Kā raksta The Economist, Vokers savā runā armijas sauszemes spēku pārstāvjiem sacījis, ka tas varētu notikt jau 2027.-2028.gadā.
Šī iemesla dēļ Volkers vēlas dubultot Lielbritānijas kaujas spēku nākamo trīs gadu laikā un trīskāršot to līdz desmitgades beigām. Tā ir būtiska atšķirība no stratēģijas, kas tika izstrādāta pirms Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Vēl 2022. gada pavasarī Lielbritānijas bruņoto spēku plāns bija lēna modernizācija, kurai vajadzēja būt gatavai 2030. gadu sākumā.
Līdz ar to aktīvie spēki 75 000 karavīru apmērā būtu jāizmanto ievērojami vairāk nekā līdz šim, jo militāros spēkus nevar palielināt tādā pašā proporcijā ar doto grafiku. Briti NATO spēkiem solījuši vismaz divas karaspēka divīzijas, taču, pēc Ģenerālštāba domām, pašreizējie karavīri nevar aizpildīt pat vienu veselu divīziju.
Tāpēc Vokeram ir lieli automatizācijas un informācijas sistēmu plāni, kas darbotos kopā.
”Mēs (ienaidnieku) novērojam divreiz tālāk, lēmumus pieņemam uz pusi mazāk laika un divreiz panākam efektus ar pusi mazāku munīcijas daudzumu”, viņš uzskaita mērķus nākamajiem gadiem.
Vokera pesimisms par pasaules politiku ir normāls militārajā pasaulē, taču viņa prognoze ir diezgan radikāla. Pretēji viedokļi ir arī par Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem. Kā raksta The Economist, Vokera tiešais priekšnieks admirālis sers Tonijs Radakins prognozē, piemēram, ka Krievijas armija atgriezīsies savā pirmskara stāvoklī agrākais piecus gadus pēc kara beigām. Pēc viņa teiktā, pārējo Krievijas armiju nomocīto problēmu risināšana prasīs vēl vismaz piecus gadus.