Attēlā kreisajā pusē redzama izplatītākā Eiropas ērču suga “parastā meža ērce”, labajā pusē Hialommas ērce, bet abu lieluma atšķirības ir tikai viena no abu iezīmēm.
Tā jau ir viena no visizplatītākajām ērču sugām Turcijā, un tagad tās dzimtene ir arī Itālijas ziemeļaustrumi, un kā ziņo Vācijas mediji, tagad ta izplatās arī Vācijā. Savukārt Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā varat apskatīt Hialommas ērces (Hyalomma marginatum) izplatību kartē
Milzīgā ērce “Hyalomma Marginatum”, kuras dzimtene ir Āfrika, Āzija un Dienvideiropa, sasniedz Vāciju ar migrējošiem putniem “pa zaķi”.
Tagad tas ir pievienojusies vietējām sugām: “parastajai meža ērcei” un “saluviālajai meža un pļavu ērcei”, un šķiet, ka tā jūtas arvien ērtāk pie mums, jo temperatūra turpina paaugstināties un klimata pārmaiņu dēļ.
Līdz šim astoņkājainais draugs ir pamanīts zirgu fermās Hesē, Bavārijā, Šlēsvigā-Holšteinā un Lejassaksijā. Jo: Hialommas ērcēm patīk uzbrukt zirgiem, tāpēc jātniekiem un zirgu īpašniekiem jābūt īpaši uzmanīgiem.
Hialommas ērces ir līdz diviem centimetriem garas – līdz pat trīs reizēm lielākas par klasisko meža ērci un gandrīz tikpat kustīgas kā zirneklis. Viņus var atpazīt arī pēc brūnām un dzeltenām svītrainām kājām.
Rāpojošas: Pasīvi negaida garāmejošus dzīvniekus vai cilvēkus, bet gan aktīvi medī potenciālos upurus, virzoties uz tiem un aptverot līdz 100 metriem radiusa teritoriju
Sliktā lieta: Hialommas ērces var pārnēsāt bīstamo Krimas-Kongo drudzi (CCHF), kura sekas nogalina līdz 50 procentiem pacientu. Pēc aptuveni trīs līdz deviņām dienām parādās galvassāpes, augsts, ilgstošs drudzis, caureja un vemšana – smagos gadījumos iekšēja asiņošana, kas savukārt var izraisīt orgānu mazspēju.
Līdz šim Vācijā šādas infekcijas nav bijušas nozīmīgas. Un, ne katrs inficētas ērces kodums automātiski noved pie infekcijas. Labā ziņa: tās izmēra un mobilitātes dēļ asinssūcēju ir vieglāk noteikt nekā mazākās ērces.
Koduma gadījumā ir svarīgi ātri un droši izņemt zirnekļveidīgo. Jo ilgāk tas ir iestrēdzis, jo lielāka iespējamība, ka tas pārnesīs slimības.