Ķīnas pirmā imperatora Cjiņ Ši Huana mauzolejā, kur iepriekš tika atklāta terakotas armija, arheologi atraduši kapu ar 16 tonnu smagu sarkofāgu. Iekšā atradās dažādas vērtslietas: rotaslietas, monētas un ieroči.
Cenšoties uzveikt nāvi, pirmais Ķīnas imperators uzcēla veselu pazemes pilsētu, kurā arheologi savulaik atrada dabiska izmēra terakotas armiju 6 tūkstošu karotāju sastāvā. Bija gan kājnieki, zirgi, rati, kā arī liels daudzums kaujai nepieciešamā ekipējuma. Mauzoleja platība ir 56 kvadrātkilometri. Pazemes pilsētā pētnieki iepriekš atrada īstu pili ar 18 mājām.
Jaunais arheologu atklājums ir kaps, kurā atradās milzīgs sarkofāgs. Zinātnieki atklāja dārgumus 16 tonnu smagajā sarkofāgā. Tiek pieņemts, ka sarkofāgs piederēja Ķīnas pirmā imperatora dēlam.
Kaps var izgaismot prinča Gao likteni, kurš kļuva par leģendu varoni. Leģenda vēsta, ka pēc imperatora nāves tronī kāpa viņa jaunākais dēls Hu Hai, un princis Gao nožēloja, ka nesekojis tēvam pēcnāves dzīvē. Viņš lūdza viņu nogalināt un apglabāt mauzolejā, kas, iespējams, tika īstenots.
“Zārkā tika atklāti ļoti bagāti bēru atradumi, tostarp ieroči, bruņas, nefrīts, pāris zelta un sudraba kamieļu, virtuves piederumu komplekts un 6000 bronzas monētu. Ar tik svinīgu apbedīšanu mirušajam bija jābūt vismaz vienam no imperatora Cjiņa dēliem vai augsta ranga karavīram,” norāda Arkeonews.
Izrakumu vadītājs sliecas uz versiju par augsta ranga muižnieka vai militārā līdera kapiem, atzīmējot, ka visiem imperatora dēliem pienākušas sliktas beigas.