Lazanja arī mūspusē kļūst aizvien populārāka, tāpēc piedāvājam arī Jums pamēģināt neierastāku lazanjas izmantošanas veidu . Daudzu veidu miltu izstrādājumi vienmēr rada dilemmu – pirkt tos veikalā vai gatavot pašiem, tāpēc tiem, kuri lazanjas plākšņu pirkšanu vēlas aizstāt ar pašgatavotām plāksnēm, arī to aprakstīsim.
Lazanjas mīklu gatavojam tāpat kā ikvienu makaronu mīklu – vajadzēs 3 olas, 300 gramus miltu un pusīti tējkarotes sāls. Bļodiņā iesitam olas, pievienojam miltus, sāli, apmaisām, samīcām kukulītī un liekam to uz 30 – 40 minūtēm ledusskapī.
Pildījumam izmantosim 500 gramus maltas gaļas, 2 paprikas, 1 sīpolu, 2 karotes tomātu pastas, bet mērci gatavosim no 100 gramiem biezpiena, 150 gramiem siera un 100 gramiem saldā krējuma. Procesā vajadzēs arī tomātus, 1 karoti sinepju eļļas, dilles un vēl 50 gramus siera.
Sīpolu sagriežam mazos kubiņos un liekam pannā (augu, bet labāk olīveļļā) cepties līdz zeltainumam. Papriku iztīrām , sagriežam mazos kubiņos un pievienojam sīpoliem. Kad paprika būs apcepusies pusgatava, pannā pievienojam malto gaļu, apcepam līdz graudainumam, pievienojam tomātu pastu un pasautējam visu vēl 10 minūtes.
Mērcei rupji sarīvējam sieru, pievienojam biezpienu, saldo krējumu un apmaisām.
Ķeramies atkal pie mīklas. To plāni izrullējam, sagriežam sev vēlamā izmēra plāksnēs, iemetam verdošā ūdenī ar 1 karoti sinepju eļļas (pārtikas veikalos ir gan vietējā ražojuma rapša ar sinepju garšu, gan importētā (Mustard oil ) sinepju eļļa) un, kad plāksnītes uzpeldēs, būs gatavas.
Uz cepešpannas izklājam foliju, pārlejam to ar saldo krējumu, virsū liekam lazanjas plāksnītes, pārklājam tās ar gaļas masu , uzliekam mērces maisījumu un virspusē izkārtojam šķēlītēs sagrieztus tomātus. Noslēgumā pārkaisām ar sakapātām dillēm, rīvētu sieru, no folijas izlokām improvizētu cepešpannu un cepam 180 grādos aptuveni 30 minūtes.
Iedvesmojies pats un iesaki draugiem!