ASV saviem vasaras spēļu medaļu ieguvējiem sportistiem maksās mazāk nekā 40 000 USD, savukārt kādas Āzijas valsts sportistiem tiks piešķirti gandrīz 800 000 USD, ja viņi sasniegs olimpisko virsotni. Zemāk redzamajā tabulā 8.vietā atrodas Latvija ar 165 000 USD par zelta medaļu.
Kad Lebrons Džeimss un ASV vīriešu basketbola izlase devās laukumā Parīzē, viņi aizstāv ne tikai valsts godu. Katrs amerikāņu sportists, kurš izcīnīs zelta medaļu, saņems 37 000 ASV dolāru no Savienoto Valstu Olimpiskās un Paralimpiskās komitejas. Un, lai gan šī summa, iespējams, neko daudz nenozīmēs NBA multimiljonāriem (un Džeimsa gadījumā miljardieriem), tā būs svētība daudziem citiem sportistiem, kas cenšas kompensēt savu olimpisko sapņu izmaksas
Tomēr šādas finansiālas atlīdzības nobāl salīdzinājumā ar citās valstīs piedāvātajām summām par uzvaru. Forbes USA sazinājās ar visu 206 valstu un teritoriju nacionālajām olimpiskajām komitejām vai sporta departamentiem un uzzināja, ka vismaz 33 no tām izmaksās naudas balvas. No šiem 33 15 teica, ka naudas balva būs lielāka par 100 000 USD.
Honkonga, kas olimpiskajās spēlēs startē neatkarīgi no Ķīnas, ieņem pirmo vietu starp visām aptaujātajām NOK. Viņi piedāvā 768 000 USD par zelta medaļu, kas teritorijas vēsturē ir noticis tikai divas reizes. Faktiski Honkongas naudas balva par sudraba medaļu ir lielāka, nekā jebkura no 32 atlikušajām valstīm ir gatava maksāt par zelta medaļu – salīdzinājumam, otro lielāko balvu ieguvējus apbalvos Izraēla un trešā lielākā Serbija no spēlēm attiecīgi 275 000 un 218 000 USD. Visu trīs uzskaitīto valstu pārstāvji izcīnīja zelta medaļas Tokijā 2020.
Daudzos gadījumos naudas prēmija par medaļu ir tikai viens veids, kā apbalvot savus sportistus. ASV Olimpiskā komiteja, kas arī maksā 22 500 USD par sudrabu un 15 000 USD par bronzu, piešķir olimpiešiem dotācijas un pabalstus (piemēram, veselības apdrošināšanu). Malaizija un Bulgārija ir apņēmušās maksāt saviem zelta medaļniekiem ikmēneša mūža prēmijas vairāk nekā 1000 ASV dolāru apmērā, savukārt Čīle, Kosova un Lietuva garantē līdzīgus maksājumus tikai nākamajā olimpiskajā ciklā. Jaunzēlandē olimpiskie čempioni saņem arī 40 000 dolāru gadā, taču tikai līdz nākamajām olimpiskajām spēlēm. Savukārt Dānija maksā vienreizēju prēmiju 15 000 ASV dolāru apmērā, taču šī summa ir bez nodokļiem, kas ir reāla priekšrocība valstī ar vienu no augstākajām nodokļu likmēm pasaulē.
Polijā papildus 82 000 USD olimpiskajiem čempioniem visi medaļnieki saņem “talantīga un cienījama” poļu mākslinieka gleznu, investīciju līmeņa dimantu un ceļojumu aģentūras ceļojumu divām personām (arī treneri var saņemt tādas pašas balvas). Turklāt par godu 100. gadadienai kopš Polijas dalības olimpiskajās spēlēs čempioni individuālajos sporta veidos saņems divistabu dzīvokli Varšavā, bet čempioni komandu sporta veidos – vienistabas dzīvokli.
Dažas valstis – piemēram, Norvēģija, Islande un Zviedrija – nesola konkrētu naudas atlīdzību, bet piešķir dotācijas sportistiem. “Mēs vēlamies, lai mūsu sportisti pirms spēlēm saņemtu visu nepieciešamo atbalstu, lai palielinātu viņu izredzes gūt panākumus,” e-pastā Forbes ASV sacīja Zviedrijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Åsa Edlund Jonsson. Tas pats attiecas uz Lielbritāniju, taču nacionālās vieglatlētikas izlases vadības institūcija British Athletics maksā medaļu prēmijas neatkarīgi no valdības.