Jo vairāk cilvēks runā pa tālruni, jo lielāks ir augsts asinsspiediena attīstības risks, liecina jauns pētījums.
Zinātnieku pētījums liecina, ka runāšana pa telefonu kopumā pat tikai 30 minūtes nedēļā, ievērojami palielina paaugstināta asinsspiediena risku pieaugušajiem, raksta Daily Mail.
Zinātnieki no Dienvidu medicīnas universitātes Ķīnā ir nākuši klajā ar jaunu ilgtermiņa pētījumu, kurā viņi atklāja saistību starp garām telefona sarunām un paaugstināta asinsspiediena risku pieaugušajiem.
Zinātnieki ir atklājuši, ka cilvēkiem, kuri runā pa mobilo telefonu 30 minūtes vai vairāk nedēļā, ir par 12% lielāka iespēja saslimt ar paaugstinātu asinsspiedienu nekā tiem, kuri velta mazāk laika telefona sarunām. Vidēji šādi cilvēki pa telefonu runā tikai 5 minūtes nedēļā.
Tāpēc zinātnieki brīdina, ka, lai samazinātu risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām, nepieciešams samazināt laiku, ko cilvēki pavada pie mobilajiem tālruņiem.
Pētījumi liecina, ka cilvēkiem, kuri stundu dienā runā pa telefonu, ir vislielākā iespēja saslimt ar paaugstinātu asinsspiedienu. Tas ir, šādiem cilvēkiem ir vislielākais risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.
Cilvēkiem, kuri runā pa tālruni vairāk nekā 6 stundas nedēļā, ir par 25% lielāks paaugstināta asinsspiediena risks, salīdzinot ar tiem, kuri runā daudz mazāk.
Tajā pašā laikā zinātnieki uzsver, ka nav svarīgi, cik gadus cilvēki runāšanai izmanto mobilo tālruni.
Pētījuma autori uzskata, ka tieši sarunās pavadīto minūšu skaitam ir vissvarīgākā loma. Tas ir, jo vairāk minūšu, jo lielāks ir augsta asinsspiediena attīstības risks.
Zinātnieki uzskata, ka jau šobrīd miljoniem cilvēku visā pasaulē dzīvo ar paaugstinātu asinsspiedienu un šis skaits var tikai pieaugt. Augsts asinsspiediens var bojāt artērijas, padarot tās mazāk elastīgas, kas samazina asins un skābekļa plūsmu, kas var izraisīt sirdslēkmi vai insultu.
Zinātnieki uzsver, ka mobilo tālruņu izstarotais starojums var ietekmēt asinsspiediena paaugstināšanos, lai gan tam ir vajadzīgi vairāk pētījumu, lai to galīgi apstiprinātu.