Anektētās Krimas varas iestādes sāk būvēt nocietinājumus, lai aizsargātu pussalu no Ukrainas bruņoto spēku ofensīvas. Tajā pašā laikā Hersonas apgabalā būtu jāveic “pamata drošības pasākumi”, sacīja Krimas vadītājs Sergejs Aksjonovs.
“Krimas teritorijā, tostarp manā kontrolē, tiek veikti nocietinājumu darbi, kuru mērķis ir garantēt Krimas iedzīvotāju drošību, ” tiekoties ar republikas valdību, sacīja Aksjonovs.
Nocietinājumi ir tranšejas, barjeras un citas struktūras, kas uzlabo karaspēka kaujas spējas. Par to, ka Krievija Krimas ziemeļos sāk atjaunot vecās un rakt jaunas tranšejas, pirms atkāpās Dņepras kreisajā krastā un atdeva Hersonu, pagājušajā nedēļā ziņoja OSINT analītiķis Bendžamins Pitets. Viņš publicēja satelītattēlus, kuros redzamas tranšejas netālu no Džankojas un Čongaras kontrolpunktiem uz robežas ar Hersonas apgabalu, kā arī netālu no Armjanskas Krimas ziemeļrietumos. “Viņi būvē cietoksni,” atzīmēja Pitets.
Pēc Krievijas karaspēka izvešanas no Hersonas aizsardzība kļuva par viņu prioritāti okupētajās Ukrainas daļās, savā jaunākajā ziņojumā raksta Lielbritānijas izlūkdienesti. Viņi gatavo aizsardzības līnijas Hersonas apgabalā, kura 60% teritorijas joprojām atrodas Krievijas okupācijā. Jo īpaši militārpersonas ir aprīkojušas jaunas tranšeju sistēmas netālu no robežas ar Krimu. Dažas no tām atrodas līdz 60 km attālumā no pašreizējās frontes līnijas. Lielbritānijas izlūkdienesti to uzskata par Krievijas gatavošanos turpmākiem lieliem Ukrainas spēku izrāvieniem.
Tomēr Ukrainas bruņotie spēki var traucēt Krievijas aizsardzības stiprināšanu Hersonas apgabala austrumos, raksta Kara izpētes institūta (ISW) analītiķi. Viņi atzīmē, ka vairākas lielas sauszemes sakaru līnijas ar citām okupētajām teritorijām iet cauri reģiona austrumu daļai. Tie ir lielceļi Novaja Kahovka – Armjanska, Novaja Kahovka – Geničeska un M14 šoseja, kas ved uz austrumiem uz Melitopoli, Berdjansku un Mariupoli.
Ukrainas armija var traucēt Krievijas grupējuma apgādi Hersonas apgabalā, uzbrūkot ceļiem un dzelzceļiem uz robežas ar Krimu, izmantojot raķešu artilēriju. Tādā pašā veidā Ukrainas bruņotie spēki skāra sašaurinājumus Dņepras kreisajā krastā, kā rezultātā panāca Hersonas kapitulāciju.
“Ukrainas spēkiem, visticamāk, būs grūtāk sasniegt tik dramatiskus rezultātus Hersonas reģiona austrumos, taču tie var izjaukt Krievijas centienus nostiprināt un noturēt savas jaunās aizsardzības līnijas,” secināja militārie eksperti.