Jūnijā Krievijas naftas un gāzes ieņēmumi pieaugs par vairāk nekā 50% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, atsaucoties uz saviem aprēķiniem, raksta Reuters.
Pēc aģentūras datiem, 2023. gada jūnijā Krievijas naftas un gāzes ieņēmumi sasniedza 529 miljardus rubļu, bet šā gada jūnijā tie pārsniegs 800 miljardus. Tajā pašā laikā 2024. gada maijā ieņēmumi sasniedza 794 miljardus rubļu. Šābrīža rubļa kurss pret eiro ir aptuveni 100 eiro
Pēc Krievijas Finanšu ministrijas aplēsēm, ieņēmumi no naftas un gāzes tirdzniecības 2024.gadā sasniegs aptuveni 11,5 triljonus rubļu. Tas ir par ceturtdaļu vairāk nekā 2023. gadā – 8,8 triljoni un salīdzināmi ar 2022. gada rādītājiem.
Šā gada pirmajā ceturksnī pieauga arī naftas un gāzes ieņēmumi. No janvāra līdz aprīlim nozare saņēma 4,1 triljonu rubļu. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, tie pieauga par 82%. Finanšu ministrija to skaidroja ar Krievijas naftas cenu kāpumu un izmaiņām likumdošanā par akcīzes nodokļiem naftas izejvielām.
Rietumvalstis ir noteikušas sankcijas Krievijas naftas tirdzniecībai, to nedrīkst pārdot virs 60 USD par barelu. Tajā pašā laikā naftas produktu cenu griesti bija 100 USD dīzeļdegvielai un 45 USD mazutam. Kā simetrisku atbildi Vladimirs Putins aizliedza Krievijas naftas un naftas produktu piegādi, ja līgumi “paredz robežcenas noteikšanas mehānisma izmantošanu”.
2024. gada marta beigās Financial Times ziņoja, ka Krievija ir sākusi piegādāt naftu Ziemeļkorejai, neievērojot Apvienoto Nāciju sankcijas. Žurnālisti norāda, ka tas noticis pēc tam, kad KTDR pagājušās vasaras beigās sāka sūtīt uz Krieviju tūkstošiem konteineru ar Ukrainas karā izmantoto munīciju.