Krievijas Iekšlietu ministrija paziņoja par “milzīgu darbinieku trūkumu”. Situāciju ar personāla trūkumu pasliktina nepieciešamība darbā Ukrainas anektētajās teritorijās pieņemt darbā aptuveni 50 000 cilvēku. Tā paziņojis iekšlietu ministrs Vladimirs Kolokoļcevs.
“Mums ir milzīgs deficīts … 90 000 darbinieku. Ja mēs uz tā rēķina savervēsim jaunas vienības atbrīvotajās teritorijās, nekas labs no tā neiznāks,” runājot Valsts domē, sacīja Kolokoļcevs.
Lai strādātu tā dēvētajās Doņeckas un Luhanskas tautas republikās, kā arī Hersonas un Zaporižjes apgabalos, līdz 2026.gadam nepieciešams pieņemt darbā 42 000 darbiniekus un pēc tam ” vēl 8000 2026. gadā,” norādīja ministrijas vadītājs.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins dienu iepriekš uzdeva maksāt dubultas algas Krievijas amatpersonām anektētajās Ukrainas teritorijās, kā arī dienas naudu – aptuveni 8,5 tūkstošus rubļu (140 eiro). Prezidenta dekrētā teikts, ka pasākums paredzēts, lai paaugstinātu norīkoto amatpersonu “sociālās drošības” līmeni.
5. oktobrī Krievijas Izmeklēšanas komiteja jaunajās teritorijās sāka veidot izmeklēšanas struktūras. Augusta sākumā Izmeklēšanas komiteja izveidoja izmeklēšanas nodaļu Doņeckā. Tajā ietilpa vairākas teritoriālās izmeklēšanas nodaļas, kas izvietotas anektētajās Ukrainas pilsētās.
Lai atbalstītu augošo varas aparātu, Krievijas varas iestādes palielināja budžeta izdevumus armijai. 2023. gadā tie pieaugs par 43% un sastādīs 5 triljonus rubļu. Sadaļā “valsts drošība un tiesībaizsardzība” apropriācijas, kas tiek segtas no Iekšlietu ministrijas, Krievijas gvardes, specdienestu, prokuratūras un FSIN sistēmas budžeta, palielināsies 1,5 reizes – līdz šim nebijušā apmērā kopš pieejamās statistikas (2006. gada). Kopumā valsts kase spēka struktūrām tērēs 4,2 triljonus rubļu, bet kopā ar armiju – 9,2 triljonus jeb katru trešo rubli izdevumu.
Turklāt 30% budžeta tēriņu pieaugums un Putina uzturēšana. 2023.gadā prezidents un viņa administrācija valsts kasei izmaksās 19,131 miljardu rubļu (ap 310 miljoni eiro) – par 4,123 miljardiem rubļu vairāk, nekā bija iekļauts pirms gada pieņemtajā trīs gadu budžetā. 2024. gadā to uzturēšanas izmaksas pieaugs vēl par 4,491 miljardu rubļu (+29%), līdz 19,98 miljardiem rubļu; un 2025. gadā – par 4,456 miljardiem rubļu (+29%), līdz 20,59 miljardiem.
Kopumā trīs gadu laikā Putina “funkcionēšana” nodokļu maksātājiem izmaksās 59,7 miljardus rubļu (ap 1 miljardu eiro) – summu, kas salīdzināma ar Kostromas apgabala, Magadanas apgabala vai Kabardas-Balkārijas gada budžetu.