Ķīna ir aicinājusi valstis, kuru rīcībā ir kodolieroči, noslēgt vienošanos, ka tās nebūs pirmās, kas izmantos šos ieročus. Krievijas Ārlietu ministrija noraidīja šo priekšlikumu, atsaucoties uz faktu, ka “šajā jomā visi pasākumi ir jāskata kopumā”
“Ķīnas partneru izvirzītais priekšlikums pieder pie ideju kategorijas, kuras ir jāskata vispārējā militāri politiskās realitātes kontekstā un saistībā ar citiem būtiskiem faktoriem, kas ietekmē starptautisko drošību un stratēģisko stabilitāti,” norādīja ministrija. “Šādas integrētas pieejas pamatotība ir acīmredzama, ņemot vērā pastāvīgo situācijas pasliktināšanos pasaulē, tostarp kraso attiecību pasliktināšanos starp kodolvalstīm.” Krievijas Ārlietu ministrija uzsvēra, ka pret Ķīnas iniciatīvām izturas ar “uzmanību un cieņu”.
Pekina februārī izvirzīja ideju par jaunu kodolvalstu līgumu. “Valstis ar spēcīgāko militāro spēku, tiecoties pēc savām absolūtajām priekšrocībām, atkal un atkal pārkāpj un atsakās no līgumiem, veido blokus un grupējumus, radot nopietnu kaitējumu stratēģiskajam līdzsvaram un stabilitātei,” Toreiz sacīja Ķīnas Ārlietu ministrijas bruņojuma kontroles nodaļas vadītājs Suns Sjaobo.
Sjaobo prasību atbrīvot pasauli no kodolieroču draudiem nosauca par “godīgu un saprātīgu”. “Valstīm, kurām ir vislielākais kodolieroču arsenāls, būtu jārisina sarunas un jānoslēdz līgumi par savstarpēju kodolieroču neizmantošanu vai jāsniedz politiski paziņojumi par šo jautājumu,” ierosināja Ķīnas diplomāts.