Krievijas karaspēks atvaira Ukrainas bruņoto spēku pretuzbrukumu, izmantojot “elastīgās aizsardzības” taktiku, raksta The New York Times (NYT). Kā atzīmē laikraksts, šāda taktika bremzē ukraiņu virzību uz priekšu.
“Elastīgās aizsardzības” taktika paredz, ka krievi atkāpjas uz otro aizsardzības pozīciju līniju, tas ir, mudina ukraiņus virzīties uz priekšu. Pēc tam viņi dod triecienu, kad Ukrainas bruņotie spēki atrodas neaizsargātā stāvoklī, pārvietojoties pa atklātu reljefu vai ierodoties nesen pamestajās Krievijas pozīcijās.
“Elastīgās aizsardzības” mērķis ir neļaut Ukrainas karaspēkam ieņemt jaunas pozīcijas un izmantot tās kā bāzi turpmākiem uzbrukumiem. Tieši to Ukrainas bruņotie spēki spēja panākt, augusta vidū atgriežot kontroli pār Rabotino Zaporižjas apgabalā, kas bija iebūvēts pirmajā Krievijas aizsardzības līnijā. Šī ciemata atgriešanās bija lielākais Ukrainas bruņoto spēku panākums pretuzbrukuma laikā. Tagad ukraiņi turpina virzīties uz priekšu dienvidos no Rabotino.
Tajā pašā laikā “elastīgās aizsardzības” taktika nebūt nav jauna. Piemēram, 1943. gadā Padomju Savienība to izmantoja Kurskas kaujā kara ar nacistisko Vāciju laikā, sacīja Bens Barijs, Starptautiskā stratēģisko pētījumu institūta vecākais līdzstrādnieks.
Pēc Ukrainas amatpersonu un militāro ekspertu domām, “elastīgā aizsardzība” ir viens no faktoriem, kas neļauj Ukrainas bruņotajiem spēkiem panākt straujāku progresu pretuzbrukuma laikā. Tajā pašā laikā straujo progresu kavē blīvi mīnētie lauki, tranšeju un tanku barjeru tīkli, kā arī Rietumu nevēlēšanās apgādāt Ukrainu ar lidmašīnām un liela darbības rādiusa sistēmām jau pašā kara sākumā, norāda viņi.
Grūtības ir tādas, ka nav iespējams iepriekš paredzēt, kurā dienā krievi izmantos “elastīgās aizsardzības” taktiku, norāda eksperti. Taču, kā atzīmēja Kara izpētes institūts (ISW), pēdējo dienu laikā daži svarīgi lauka nocietinājumi netālu no Rabotino ir vairākkārt mainījuši īpašniekus, raksta NYT.