Par to intervijā Ukrainas medijiem paziņoja Dienvidu aizsardzības spēku pārstāvis Vladislavs Vološins. Pēc viņa teiktā, “Banderol” ir kaut kas starp bezpilota lidaparātu un spārnoto raķeti, kam ir liels ātrums.
Vladislavs Vološins atzīmēja, ka Krievija jau aptuveni 20 reizes ir uzbrukusi Ukrainas dienvidiem ar “Banderol”.
Viņš paskaidroja, ka Krievijas “Banderol” ir “kaut kas starp bezpilota lidaparātu un no gaisa palaižamu spārnoto raķeti”.
“Šī munīcija tiek palaista no bezpilota lidaparātiem, lieliem, piemēram, mūsu “Bayraktar”. Sprāgstvielu masa šajā raķetē, munīcijā, ir aptuveni 150 kg, sākot no 138 līdz 154. Tās ir ļoti sprādzienbīstamas fragmentācijas munīcijas,” skaidroja Vološins.
Pēc viņa teiktā, galvenais drauds ir tas, ka “Banderol” tiek palaists no liela attāluma.
“Krievi saka, ka tas nolido 700 km, mēs reģistrējām aptuveni 310-320 no vietas, kur tas tika izmantots. Turklāt tam ir diezgan liels ātrums – no 480 līdz 680 km stundā,” viņš atzīmēja.
Vološins atzīmēja, ka nevar apgalvot, ka šī drona raķete ir jauns sasniegums. Krievijas armija pie tā strādā jau vairākus gadus, “un tagad viņi cenšas parādīt, ka viņiem ir kaut kas jauns un, ka viņi to cenšas pielietot mūsu virzienā”.
Salīdzinājumam, “Shahed” pārvadā līdz pat 70 kilogramiem sprāgstvielu.
Iepriekš mediji ziņoja, ka Banderol ir civilās klases komponentu sajaukums no 30 dažādiem starptautiskiem uzņēmumiem. Tiek ziņots, ka tā dzinējsistēmai izmanto ķīniešu Swiwin SW800Pro-A95 turboreaktīvo dzinēju. Šīs ierīces diametrs ir 8 collas, un to var iegādāties tiešsaistē par 16 000 ASV dolāru.
Arī tā inerciālā navigācijas sistēma ir ražota Ķīnā, savukārt RFD900X telemetrijas modulis ir ražots Austrālijā, un Murat akumulatori ir no Japānas. Tam ir arī Dienvidkorejas MX-64AR servodzinēji un ASV ražoti RF jaudas pastiprinātāji. Lidaparāta mikroshēmas ir ražotas iepriekšminētajās valstīs, kā arī Šveicē.