Objektos, kas nodrošina agresorvalsts spēkus ar taktiskajām un stratēģiskajām lidmašīnām, kaujas helikopteriem, bezpilota lidaparātiem un raķetēm, parādījušies jauni angāri un darbnīcas, kas liecina par Krievijas nodomiem tuvāko gadu laikā pastiprināt karu.
Satelītu fotoattēli ir atklājuši būtiskas izmaiņas Krievijas uzņēmumu teritorijās, kas remontē aprīkojumu un ieročus karaspēkam. Projekts “Shemi” savā rakstā paziņoja par detaļām.
Objektos tiek atjaunotas taktiskās un stratēģiskās lidmašīnas un kaujas helikopteri. Strādnieki arī montē vadāmo munīciju un militāros bezpilota lidaparātus.
Šogad, kā uzzināja žurnālisti, Krievijas objektos plāno pabeigt atsevišķu būvju būvniecību. Ražošana paplašinās tieši tās militārajām, nevis civilajām vajadzībām.
Dubnas mašīnbūves rūpnīca
Maskavas apgabala Dubnas pilsētā darbojas mašīnbūves projektēšanas birojs “Raduga”. Tas ražo raķetes Kh-22, Kh-55, Kh-101.
Lielas ēkas celtniecība šeit tika sākta 2021. gadā un tika pabeigta 2023. gadā. Jauna privātā rūpnīca Krievijas bezpilota lidaparātu ražošanai pieder uzņēmumam ”Kronštat”. Tas specializējas militāro bezpilota lidaparātu ražošanā ar Helios, Orion un citiem zīmoliem, ar dažādām modifikācijām – no izlūkošanas līdz uzbrukuma.
Kazaņas aviācijas rūpnīca
Uzņēmums Kazaņā būvē un remontē stratēģiskos bumbvedējus, piemēram, Tu-22M3 un Tu-160. No tiem krievi palaiž raķetes uz Ukrainu.
2018. gadā šī objekta teritorijā sāka veidot jaunu lielu angāru, bet 2022. gadā būvniecība paātrinājās. Šogad ēka ir gandrīz pabeigta. Kā norāda militārie eksperti, šajā darbnīcā iespējams remontēt un modernizēt arī stratēģiskos bumbvedējus.
Irkutskas aviācijas rūpnīca
Visu modifikāciju iznīcinātāju Su-30 remontu un ražošanu veic Irkutskas aviācijas rūpnīca. Tās teritorijā no 2019. līdz 2021. gadam parādījās angārs ar atbilstošu pieeju lidlaukam, un šogad tiek pabeigta vēl viena līdzīga objekta būvniecība.
”Shemi” žurnālisti pamanīja, ka laikā no 2019. līdz 2021. gadam rūpnīcas teritorijā parādījās pagarinājums ar piekļuvi lidlaukam. Tas notika netālu no galvenajām iekārtām. Vēl viena līdzīga objekta būvniecību plānots pabeigt šogad.
Urālu civilās aviācijas rūpnīca
Jekaterinburgas pilsētā ir vēl viens uzņēmums, kas piegādā Krievijas aviāciju ar dzinējiem karam pret Ukrainu. Strādnieki montē motorus un ātrumkārbas, kuras var izmantot arī militārajos helikopteros, piemēram, Ka-52, Mi-2, Mi-8, Mi-24. Visi šie helikopteri tika ierakstīti frontes līnijā.