Krievijas Satiksmes ministrija gatavojās demontēt pusi ārvalstu lidmašīnu Krievijā, lai iegūtu rezerves daļas. Par to var spriest no šodien izdevumā Komersant publicētās ziņas (Šeit)
Ministrija ir sagatavojusi programmas projektu gaisa transporta nozares attīstībai līdz 2030.gadam, saskaņā ar kuru šajā laikā flote tiks papildināta ar tūkstoš Krievijas lidmašīnām. Lai to paveiktu, iekšzemes aviācijas nozarei būs sešas reizes jāpalielina būvniecības tempi – pērn tika saražotas tikai 32 civilās lidmašīnas.
Projekts paredz bāzes un pesimistiskus scenārijus aviācijas nozarei. Abi pieļauj, ka līdz 2030. gadam pasažieru pārvadājumi valstī nespēs atgūties līdz pirmskrīzes līmenim – 100 miljoniem cilvēku gadā.
Saskaņā ar pamatplānu tirgus dalībnieki varēs atrast veidus, kā papildināt lidmašīnu komponentu un palīgmateriālu krājumus. Tajā pašā laikā rezerves daļām joprojām būs jāizjauc līdz pat trešdaļai pieejamo ārvalstu starpliku. Pesimistiskas notikumu attīstības gadījumā to īpatsvars pieaugs līdz pusei un pat līdz divām trešdaļām, jo aviokompānijas nevarēs izdomāt, kā apiet sankcijas.
Tiek pieļauts, ka jau no 2022.gada otrās puses ekspluatēto ārvalstu gaisa kuģu flote sāks strauji samazināties, jo “pašreizējais nodrošinājuma līmenis atsevišķām rezerves daļu pozīcijām ir no diviem līdz pieciem mēnešiem”.
Dokumentā norādīts, ka Krievijai ir problēmas ar saviem digitālajiem gaisa pakalpojumiem. Runa ir par aviācijas telegrāfiju, lidojumu plānošanas sistēmām un digitālajām komunikācijām “zeme-gaiss-zeme”, kartogrāfiskās un meteoroloģiskās informācijas sistēmām.
Valsts programma “Transporta sistēmas attīstība” līdz 2030. gadam valstij izmaksās 627 miljardus rubļu (Atuveni 6,5 miljardi eiro)
Iepriekš tika ziņots, ka Krievijas MS-21, kam bija jāaizstāj Boeing un Airbus, palika bez ārvalstu dzinējiem. Lidmašīnas rietumu daļas labākajā gadījumā tiks pilnībā nomainītas līdz 2024. gadam.
MS-21 montāžas līnija Irkutskā ir paredzēta 36 lidmašīnu montāžai gadā, visticamāk, tiks veidota otrā montāžas līnija.