Nākamā gada laikā jaunajai Donalda Trampa administrācijai ir jāizmanto šī ievainojamība. Par to Demokrātiju aizsardzības fonda vecākais līdzstrādnieks Pīters Dorans raksta New York Post
“Televīzijas uzrunā Putins lepojās ar pagātnes sasniegumiem un apliecināja krieviem: “Mēs varam pamatoti lepoties ar to, kas jau ir paveikts,” un piebilda: “Mēs esam pārliecināti, ka viss būs labi.” Realitāte rada drūmākas prognozes: Putins tagad atrodas vājākajā pozīcijā visas savas valdīšanas laikā.
Putina valdīšanas pamatā galu galā ir krievu darījums ar velnu. Pēc tam, kad krievi 2000. gadā pieņēma viņa noteikumus un nobalsoja par viņu, Putins nepārtraukti mainīja darījuma nosacījumus.
Mūsdienu Krievija ir tālu no tās stabilās un pārtikušās valsts, kuru viņš savulaik solīja izveidot. Tā ir izolēta, ierauta karā un sistēmiskā sabrukuma stāvoklī.
Demogrāfi brīdina, ka Krievijas iebrukums Ukrainā nākotnē paātrinās iedzīvotāju skaita samazināšanos. Ekonomisti uzsver, ka valsts atkarība no naftas (klasiskais “resursu lāsts”) un tās kara laika ekonomika ir novedusi Krievijju ilgstošā stagnācijā.
Šīs tendences neliecina par iespējamām izmaiņām nākamajā gadā. Autors raksta, ka Krievijas Federācijas Nacionālais labklājības fonds balansē uz bankrota sliekšņa:
”Putins ir izšķērdējis savas valsts resursus uz impērisku augsto tehnoloģiju varas un bagātības fasādi, finansējot virsskaņas raķetes, kodolzemūdenes un divus miljardus dolāru vērtu debesskrāpi Sanktpēterburgā Kremļa dabasgāzes monopolam Gazprom”.
Tomēr vidējā mēnešalga Krievijā joprojām ir tikai 787 USD, un iedzīvotāji pārtikai tērē 30% no saviem ienākumiem. Salīdzinājumam, amerikāņi tērē aptuveni 11%.
Arī Krievijas starptautiskās savienības nav labākas, pārliecināts autors
“Tā vietā, lai izveidotu spēcīgu sabiedroto koalīciju, Krievija ir savākusi raibu vāju apgādājamo grupu, piemēram, Lukašenko, Āfrikas kleptokrātijas un Irānu. Šādi partneri labākajā gadījumā ir neuzticami.
Nesenā Sīrijas diktatora Bašara al Asada gāšana ir devusi reālu triecienu gan Krievijas, gan Irānas jaudas projekcijas spējām.
Asads tagad ir to gāzto līderu sarakstā, kuri visi meklēja patvērumu Krievijā pēc tam, kad Maskava neatbalstīja viņu režīmus.