Krievijas karaspēks izmanto ķīmiskos ieročus Hersonas apgabala kreisajā krastā . Viņi arī spēja panākt nelielu progresu šajā jomā. Tas teikts Amerikas kara pētījumu institūta (ISW) jaunākajā apskatā.
23. decembrī publicētie ģeolokācijas kadri liecina, ka Krievijas karaspēks ir pavirzījies uz Dņepras austrumu (kreisā) krasta Kriņku ciema rietumu daļu.
Turklāt ISW norādīja, ka Krievijas Melnās jūras flotes 810. jūras kājnieku brigāde apstiprināja, ka tā apzināti izmanto ķīmiskos ieročus pret Ukrainas karaspēku.
22. decembrī 810. motorizēto strēlnieku brigāde savā Telegram kanālā publicēja lielu ierakstu, kurā sīki aprakstīja “radikālas taktikas izmaiņas” pret Ukrainas spēkiem Kriņkos.
Ierakstā tiek apgalvots, ka 810.brigādes vienības ir rotējušas Kriņkas apgabalā un izmanto jaunu taktiku no bezpilota lidaparātiem uz Ukrainas pozīcijām metot K-51 granātas, lai piespiestu Ukrainas spēkus atkāpties no savām pozīcijām un pakļautu tos dažādu ieroču ugunij.
810. motorizēto strēlnieku brigāde publicēja arī kadrus, kuros redzams, ka granāta K-51 tiek nomesta Ukrainas pozīcijā, domājams, Kriņkos.
Analītiķi skaidro, ka K-51 aerosola granātas ir piepildītas ar CS (2-hlorbenzalmalononitrila) kairinošo gāzi, asaru gāzes veidu, ko izmanto pūļa kontrolei (pazīstama arī kā nekārtību apkarošanas līdzeklis – RCA).
Ķīmisko ieroču konvencija aizliedz izmantot RCA kā karadarbības metodi. Krievija ir šīs konvencijas dalībvalsts kopš 1997. gada.
Gadījumi, kad krievi pret Ukrainas karaspēku izmantoja K-51 granātas, tika reģistrēti agrāk, īpaši 2022. gada novembrī Doņeckas apgabalā.