Krievija anektēs Ukrainas Hersonas apgabalu kopā ar Nikolajevas apgabala Sņigirevskas un Aleksandrovskas rajoniem, sacīja Krievijas Valsts domes Valsts veidošanas un likumdošanas komitejas vadītājs Pāvels Krašeņiņņikovs.
“Attiecībā uz Hersonas apgabalu. robežas tiks noteiktas arī ar administratīvām robežām, ņemot vērā Hersonas apgabala Militāri civilās administrācijas 20. septembra dekrētus. Šeit Hersonas apgabals (ietver) Nikolajevas apgabala Aleksandrovskas un Sņigirevskas pašvaldību rajonus,” sacīja Krašeņiņņikovs.
Pēc viņa teiktā, šajos rajonos “tika rīkots arī referendums” par Hersonas apgabala likteni. Savukārt DTR un LTR robežas tiks noteiktas atbilstoši pašpasludināto republiku konstitūcijām. “Zaporižjes apgabala teritorijas robežas nosaka Zaporižjes apgabala administratīvās robežas, kas pastāvēja dienā, kad reģions tika uzņemts Krievijas Federācijā,” skaidroja Krašeņiņikovs.
Tajā pašā laikā Kremlis nespēja sniegt skaidru atbildi, kādās robežās Ukrainas Hersonas un Zaporižjes apgabaliem vajadzētu būt Krievijas sastāvā. “Ir pienācis daļējs skaidrojums. Teikšu mazāk juridiskā valodā: LTR un DTR ir 2014. gada robežās. Hersona un Zaporižje – mēs turpināsim konsultēties ar šo reģionu iedzīvotājiem gar robežām, ”sacīja Peskovs.
30.septembrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par četru Ukrainas reģionu aneksiju, kas veido 19% no tās teritorijas. Iestāšanās līgumos, ko viņš parakstīja ar Krievijas ieceltajiem okupēto reģionu vadītājiem, teikts, ka Hersonas un Zaporižjes apgabali ir Krievijas sastāvdaļa to robežās “to izveidošanas” un “pieņemšanas dienā” Krievijas Federācijā.
Kremlis atteicās precizēt, vai šajā gadījumā Kijevas kontrolētās Hersonas, Zaporižjes, Luhanskas un Doņeckas apgabalu daļas pēc aneksijas ir “krieviskas”. “Man vairs nav ko piebilst,” sacīja Peskovs. Viņš arī norādīja, ka 4.oktobrī, kad Putins parakstīs likumu par jaunu teritoriju iekļaušanu Krievijas Federācijā, formulējums dokumentā paliks nemainīgs.
Krievija pilnībā nekontrolē nevienu no anektētajiem Ukrainas reģioniem. Šobrīd Ukrainas bruņotie spēki virzās uz priekšu Luhanskas apgabalā – vienīgajā reģionā, kuru vēl nesen 100% okupēja Krievijas armija. Tādējādi Krievijai nav leģitīmas un skaidri noteiktas robežas, kas, pēc politoloģes Jekaterinas Šulmanes domām, ir viena no neveiksmīgas valsts pazīmēm.