Krievijas fīrera runasvīrs Dmitrijs Peskovs noliedz, ka Vladimirs Putins izmanto dubultniekus un dzīvo savrupu dzīvi bunkurā.
“Jūs droši vien esat dzirdējuši, ka Putinam ir daudz dubultnieku, kas strādā viņa vietā, kamēr viņš atrodas bunkurā. Kārtējie meli. … Viņš, protams, nekad nav sēdējis nekādos bunkuros,” sacīja Peskovs. Viņš Putinu nodēvēja par “megaaktīvu” un sacīja, ka šādu veselību “katrs var tikai vēlēt sev”.
Iepriekš Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs sacīja, ka Putins nav apmeklējis anektētos Hersonas un Luhanskas apgabalus, kā ziņoja Kremlis, bet Krievijas prezidenta vietā tur devies “dubultnieks”. Kremlis šo paziņojumu nosauca par “ļoti dīvainu “.
Nesen vācu izdevuma Bild žurnālisti pētīja notikumu video, kuros bija iesaistīts Putins, un nonāca pie secinājuma, ka viņam ir vairāki dubultnieki. Īstais Vladimirs Putins Kremlī tiekas ar Krievijas ministriem un uzņem arī tādus svarīgus viesus kā Ķīnas līderi Sji Dzjiņpinu. Citos gadījumos tiek izmantoti dubultnieki. Piemēram, “viltus Putins” tikās ar studentiem Maskavas Valsts universitātē, bija Baškīrijas bijušā galvas bērēs, kā arī devās uz okupēto Mariupoles un Hersonas apgabalu.
Izdevums paskaidroja, ka dvīņu nodod ausu forma, deguns un citas pazīmes, kuras ir grūti viltot. Arī īstais Putins vienmēr ietur distanci, un, lai viņu satiktu, ikvienam ir jāiziet divu nedēļu karantīna. Taču PR sižetos Putins personīgi dodas pārbaudīt Krimas tiltu, naktī braucot ar mašīnu, viesojas Mariupolē un ierodas apciemot tās iedzīvotājus, paspiež roku ģenerāļiem, atklāj mākslas skolu Sevastopolē.
Internetā jau sen ir izskanējusi sazvērestības teorija, ka Putinam ir dubultnieki, no kuriem katrs strādā noteikta veida pasākumos, saistībā ar kuriem viņus sauc par “banketa”, “govoruns” utt.
Pats Putins 2015. gadā noliedza dvīņu klātbūtni. 2020. gadā viņš atklāja, ka viņam tika lūgts apsvērt iespēju tos izmantot 2000. gadu sākumā, “smagākajos laikos cīņā pret terorismu”.
Pagājušā gada nogalē izdevums ”Sobesednik” publicēja izmeklēšanu par Putina slepenajiem bunkuriem. Tāpat par to, ka prezidents pat ārzemju braucienos dod priekšroku atrasties no ārpasaules briesmām aizsargātās telpās, par ko pastāstīja aizbēgušais Federālā drošības dienesta (FSO) kapteinis Gļebs Karakulovs.